Vilniui žinutę siuntęs Žibėnas – apie Fosterio gestus ir pagrindinę nesėkmės priežastį

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 5 min skaitymo trukmė
Giedrius Žibėnas (BNS Foto nuotr.)

Pirmą pralaimėjimą LKL finalo serijoje su Vilniaus „Rytu“ patyręs Giedrius Žibėnas išskyrė pagrindinę nesėkmės priežastį bei paragino komandos fanus trečiadienį „Žalgiriui“ sostinėje užkurti pirtį.

Pirmadienio vakarą trečiosiose finalo serijos rungtynėse Žibėno vadovaujama sostinės ekipa „Žalgiriui“ nusileido 91:81 ir dabar serijoje pirmauja 2-1.

Ketvirtosios finalo rungtynės vyks trečiadienį „Twinsbet“ arenoje. Kol kas per visą LKL istoriją iš 0-2 deficito finalo serijoje išsikapstyti yra pavykę tik vienai komandai. Tai 1996 m. prieš Kauno „Atletą“ padarė tas pats „Žalgiris“.

„Sveikinimai „Žalgiriui“. Šiandien mes nežaidėme gerai, leidome per anksti jiems pajausti ritmą. Bet savo žaidėjams priekaištų neturiu. Serija tęsiasi, niekas nesikeičia – mums reikia laimėti vienerias rungtynes.“

– Po antrųjų rungtynių teigėte, kad neketinate kalbėti apie teisėjus. Tebesilaikote šios linijos?

– Vilniaus „Rytas“ nėra tas klubas, kuris prašys geresnių sąlygų kitoms rungtynėms.

– Kas nepavyko stabdant Edmondą Sumnerį?

– Tiesiog nebuvome geri gynyboje vienas prieš vieną. Tai ir buvo pagrindinė pralaimėjimo priežastis.

– Marcusas Fosteris sužaidė geriausias rungtynes šioje serijoje, surinko 25 taškus. Kas pasikeitė jo žaidime?

– Negali jis visą laiką žaisti blogai.

– Ar neatrodė, kad šiandien techninę pražangą gavęs Margiris Normantas buvo kažkiek perdegęs?

– Nemanau. Šiandien žaidėjai buvo pasiruošę laimėti ir uždaryti seriją. Man tai suteikia labai daug tikėjimo ir pasitikėjimo komanda bei komandine dvasia. Šiandien visi buvo pasiruošę ir žinojo, kad reikia daryti pražangas. Kažkurios gal kažkur nereikėjo, gal ir techninės nereikėjo. Tai yra krepšinis ir tai gali nutikti?

– Kokie rezervai lieka „Rytui“ prieš ketvirtąjį mačą?

– Žiūrėsime įrašą, analizuosime ir stengsimės tų rezervų surasti kuo daugiau. Dabar karštam nėra lengva atsakyti.

– Gyčiui Radzevičiui rungtynės buvo prastesnės. Kas jam šiandien kliudė?

– Gytis įmestų du laisvus tritaškius iš kampų ir būtų visai kitos rungtynės. Viskas labai paprasta. Šiandien laisvų metimų nesumetėmė ir leidome šeimininkams pasijausti patogiai.

– Ar Andrea Trinchieri pasisakymai apie teisėjus šiandien galėjo duoti vaisių „Žalgiriui“?

– Nežinau. Ne man klausimas.

– Ar matėte Ulanovo metimą antrų rungtynių pabaigoje ir ar nemanote, kad ten buvo pražanga?

– Serijoje yra daug 50-50 epizodų. Tas epizodas – vienas iš jų. Tačiau jų turėjo abi komandos ir tai neturėjo didelės įtakos, nes komandos santykius aiškinosi pratęsime. Šansą įrodyti turėjo ir vieni, ir kiti.

– Esant per vieną pergalę nuo titulo komandos vežasi nugalėtojų marškinėlius. Kaip jūsų žaidėjams pavyksta atsiriboti nuo tų minčių apie titulą?

– Šnekėjome apie tai po antrų rungtynių, kad turime išvengti per ankstyvų euforijų ir minčių, kad jau kažką padarėme. Kol kas mes absoliučiai nieko nepadarėme, juolab kad žaidžiame prieš elitinę komandą, kuri yra favoritė.

– Trinchieri minėjo, jog tam, kad „Žalgiris“ atsistatytų psichologiškai, reikia vienerių rungtynių. Jūsų nuomone, ar prieš ketvirtas rungtynes spaudimas vis dar labiau turėtų slėgti „Žalgirį“?

– Manau, kad tikrai taip. Mes psichologinės pusiausvyros tikrai nepraradome. Suprantame, kad sužaidėme prastas rungtynes. Nepaisant to, mes visą laiką buvome rungtynėse.

– Po teisėjų švilpukų prie suolo buvo daug ir jūsų, ir žaidėjų emocijų. Ar nebuvo jų šiandien per daug?

– Geras klausimas. Sutinku su jumis. Iš mūsų komandos, įskaitant ir trenerį, ir pagrindinius žaidėjus, tų emocijų reikėtų mažiau.

– Ar „Žalgiris“ kažkuo nustebino šiandien?

– Dabar yra birželio vidurys. Nemanau, kad šiame etape kažkas kažką gali nustebinti. Šiandien kažkur Sumneris atsidarė, bet mes žinome, kad tai galų gale yra NBA žaidėjas. Šiandien pamatėme jo galimybes ir lubas. Turime būti geresni vienas prieš vieną. Tai yra pagrindinis mūsų rezervas.

– Marcusas Fosteris po penktos Margirio Normanto pražangos „Žalgirio“ fanams rankomis rodė, kad „Rytas“ seriją laimės 3-1. Ar po tų dviejų pergalių pasijautė papildomas pasitikėjimas žaidėjų jėgomis?

– Manau, kad tiki tiek mes, tiek miestas. Ta pačia proga raginu visus vilniečius padaryti lygiai tą patį, ką jie padarė antrosiose rungtynėse. Jie mus nešė ant rankų. Žinome, kad jie mums pergalės neiškovos, bet aš nieko panašaus per savo laiką „Ryto“ komandoje dar nebuvau matęs. Tiesiog raginu miestą tikėti toliau. Kad žaidėjai tiki – valio. Reiškia, kad kažką gerai darome.

Pasidalinti