Irano ašaros: lemiamoje B grupės dvikovoje – JAV triumfas

Scanpix nuotr.

Irano žiniasklaida dėl neteisingai atvaizduotos šalies vėliavos pirmadienį prašė išmesti JAV iš pasaulio čempionato. Tačiau iš jo nuo tų pačių amerikiečių rankos krito pats Iranas.

Antradienį lemiamose B grupės rungtynėse tarp Irano ir JAV pergalę 1:0 šventė pastaroji ekipa.

Vienintelį rungtynių įvartį 26-ą minutę JAV rinktinei sukūrė dvi pagrindinės komandos žvaigždės – po preciziško „AC Milan“ krašto gynėjo Sergino Desto perdavimo kamuolį iš kelių metrų į vartus pasiuntė „Chelsea“ atakuojantis saugas Christianas Pulišičius.

Pastarasis tapo vos penktu JAV rinktinės žaidėju, tame pačiame pasaulio čempionate pasižymėjusiu ir įvarčiu, ir rezultatyviu perdavimu.

„Chelsea“ atstovo įvarčio JAV rinktinei ir užteko, nes šturmuoti varžovus antrajame kėlinyje bandžiusios Irano rinktinės puolimas „iš žaidimo“ buvo bedantis.

Geriausią progą, ko gero, 63-ią minutę turėjo Samanas Ghoddosas, tačiau jo smūgis iš baudos aikštelės vidurio taikinio nepasiekė.

Per teisėjo pridėtas 9 minutes Iranas dar bandė sukelti grėsmę JAV vartams, tačiau pasigirdus paskutiniam švilpukui švieslentėje prie rinktinės vėliavos tebedegė 0, o ant žemės griuvę žaidėjai puolė į nevilties ašaras.

Po pergalės antroje vietoje įsitvirtinusios JAV rinktinės aštuntfinalyje laukia A grupės nugalėtojai Nyderlandai.

B grupėje pirmą vietą užėmė Anglija, 3:0 nugalėjusi Velsą. Ji aštuntfinalyje susitiks su Senegalu.

Primename, jog pirmadienį tarp JAV ir Irano kilo kipišas, kuomet JAV rinktinė savo interneto puslapyje atvaizdavo Irano vėliavą be emblemos. Už tai Irano žiniasklaida prašė pašalinti amerikiečius iš pasaulio čempionato.