Vicečempionai priversti gelbėtis: „Olympiacos“ pratęsime pražudė pražanga

Barcelona - Olympiacos (Barca Basket nuotr.)

Praeito sezono vicečempionės Pirėjo „Olympiacos“ ir Roko Jokubaičio atstovaujamos „Barcelona“ komandų ketvirtfinalio serija į Graikiją persikėlė įspūdinga kova, kurią po itin permainingos kovos ir pratęsimo laimėjo Rogerio Grimau auklėtiniai.

Antradienio vakarą katalonai Georgioso Bartzoko vadovaujamą Pirėjo ekipą pratęsime nugalėjo 82:80.

Lemiamu epizodu tapo Filipo Petruševo pražanga likus 0,4 sek. iki pratęsimo pabaigos prieš Jabbari Parkerį. Buvęs NBA krepšininkas sumetė pirmas dvi, prametė trečią, o Moseso Wrighto šūvis per visą aikštę skriejo stipriai pro šalį.

Bartzoko komandai tai buvo pirma nesėkmė namuose po 18 pergalių serijos.

Po šios pergalės „Barca“ serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2-1. Ketvirtosios serijos rungtynės bus taip pat žaidžiamos „Taikos ir draugystės“ rūmuose.

„Barca“ pergalės atveju į finalo ketvertą patektų ketvirtus metus iš eilės. Vadovaujant Šarūnui Jasikevičiui, katalonai šį etapą pasiekdavo kasmet.

Antradienį Pirėjo ekipai vėl teko verstis be savo kapitono Kosto Papanikolaou, tačiau net ir tai Bartzoko neprivertė į aikštę mesti Igno Brazdeikio. Lietuvos rinktinės atstovas ant suolo praleido ir antrąsias serijos rungtynes.

Rodės, jog mačo lūžis turėjo įvykti „Barcelona“ komandai pirmaujant 63:62 ir iki finalinės sirenos likus kiek mažiau nei keturioms minutėms. Tuomet 16-ą kartą pirmaujančią komandą dvitaškiu pakeitė Mosesas Wrightas. Katalonai neužpuolė, tačiau gerai dirbo gynyboje ir privertė Nigelą Williamsą-Gossą pamesti kamuolį.

Visgi jį pagriebė puikias rungtynes sužaidęs Filipas Petruševas, smeigęs itin tolimą metimą.

Po minutės pertraukėlė užfiksuotas dar vienas įspūdingas epizodas, kai Jano Vesely bandymą dėti į tribūnas nupūtė tas pats Wrightas, o Williamsas-Gossas pataikė dvitaškį ir likus 2 minutėms iki pabaigos „Olympiacos“ išvedė į priekį 69:63.

„Barca“ gelbėjosi tritaškiais. Likus 16 sek. ir „Olympiacos“ pirmaujant 71:69, puolime Thomasą Walkupą „išprausė“ Nicolas Laprovittola, išlyginęs rezultatą. Per 6 sek. graikai produktyvios atakos nesurezgė.

Pratęsime katalonai veržėsi į priekį 75:73, bet tuomet Shaquille’as McKissicas pataikė tritaškį, Thomasas Walkupas perėmė kamuolį, o buvusio žalgiriečio metimą sėkmingai pakartojo Moustapha Fallas, tą patį padaręs ir paskutinę minutę bet „Olympiacos“ išvedęs į priekį 80:77.

Visgi Tomašas Satoransky netrukus vėl smeigė tritaškį, katalonai apsigynė, o OLY nesėkmę lėmė minėta pražanga.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė 16 taškų surinkęs Janas Vesely. Pratęsimo herojumi tapęs Parkeris finišavo su 13 taškų ir 9 atkovotais kamuoliais. Tiek pat taškų rinko Satoransky bei Willy Hernangomezas.

Lietuvis Rokas Jokubaitis pasireikšti gavo 9 minutes, per kurias prametė abu tritaškius, nepelnė nė taško, atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko -1 naudingumo balą.

Paskutinę sekundę prasižengęs Petruševas su 18 taškų bei 5 atkovotais kamuoliais buvo rezultatyviausias „Olympiacos“ krepšininkas. Naudingesnis už jį buvo tik kitas centras Wrightas, pelnęs 16 taškų, atkovojęs 8 kamuolius ir surinkęs 24 naudingumo balus.