Velsą triuškinusi Anglija sužinojo varžovą aštuntfinalyje

Marcusas Rashfordas (Reuters-SCANPIX nuotr.)

Du įvarčius per 2 minutes sumušusi Anglijos rinktinė į pasaulio čempionato atkrintamąsias žengia kaip geriausia B grupės komanda.

Garetho Southgate’o auklėtiniai nugalėjo 3:0 ir užbaigė Velso rinktinės pasirodymą Katare.

Prieš tai anglai 6:2 sutriuškino Iraną, sužaidė lygiosiomis 0:0 su JAV bei B grupėje finišavo su geriausiu rezultatu – 7 taškai.

Tai – geriausias anglų pasirodymas grupės etape nuo 2006 m. Tada Vokietijoje vykusiame čempionate Anglija taip pat laimėjo B grupę bei keliavo iki ketvirtfinalio.

Aštuntfinalyje Anglijos laukia antrą vietą A grupėje užėmusio Senegalo iššūkis.

Velsui tai buvo antras pasaulio čempionatas per šalies istoriją. 1958 m. ekipa savo pasirodymą užbaigė ketvirtfinalyje.

Nors pirmoje pusėje rezultatas išliko lygus, tačiau sunkiai buvo galima pasakyti, jog Velsui reikėjo pergalės – pastarieji per 45 minutes nepadarė ne vieno lietimo varžovų baudos aikštelėje.

Anglų įvarčių sąskaitą 50 min. atidarė Marcusas Rashfordas. Krašto puolėjas meistrišku baudos smūgiu nepaliko vilčių Velso vartininkui Danny Wardui. 52 min. druską ant žaizdų pylė Philas Fodenas, pasižymėjęs po Harry Kane’o perdavimo.

68 min. antrąjį savo įvartį mušė Marcusas Rashfordas. Pastarasis Katare jau yra įmušęs tris įvarčius ir pagal šį rodiklį dalinasi pirmąją vietą su Kylianu Mbappe (Prancūzija), Enneriu Valencia (Ekvadoras) ir Cody Gakpo (Nyderlandai).