Fantastinis sugrįžimas: Evanso šou pabudintas „Žalgiris“ palaužė ALBA

Autorius O, Sportas! 5 min skaitymo trukmė
Keenasas Evansas. BNS foto

„Kauno „Žalgiriui“ niekas neprilygsta tinkama reakcija į neigiamą rezultatą“, – maždaug taip prieš savaitę kalbėjo Željko Obradovičius. Kazio Maksvyčio auklėtiniai tą pademonstravo ir penktadienį, kai Keenano Evanso užkurta komanda nugalėjo Berlyno Albą 88:81.

Rungtynės kauniečiams prasidėjo tragiškai – jau pirmajame ketvirtyje penkis varžovių tritaškius praleidęs „Žalgiris“ antrą ketvirtį pasitiko turėdami dviženklį deficitą – 13:25.

Jo pradžioje ALBA spurtavo 7:0 ir netrukus jau turėjo rekordinį 21 taško pranašumą. Visgi pabaigoje kauniečiai atsakė atkarpa 9:1 ir prieš antrąją pusę įpūtė vilties.

Ta viltis vis labiau žydėjo – po 7 Rolands Šmits taškų iš eilės „Žalgiris“ pirmą kartą nuo pirmo ketvirčio sumažino deficitą iki vienženklio skaičiaus, o kėlinį užbaigė atsilikdamas vos 7 taškais – 54:61.

Nuostabioje sugrįžimo pasakoje atėjo laikas Keenano Evanso solo – amerikietis smeigė keturis tritaškius iš eilės ir išlyginęs rezultatą (69:69) sausakimšą areną iš nuostabos privertė griebtis už galvų.

38-ą minutę rezultatas vis dar buvo lygus – 74:74. Tačiau kovotojų dvasios ir fanų palaikymo sužadintas „Žalgiris“ tuomet surengė neįtikėtiną spurtą 11:2 ir užsitikrino pergalę.

Turnyrinėje lentelėje „Žalgiris“ susilygino su vokiečiais. Abi komandos po šešerių rungtynių turi po 3 pergales ir tiek pat pralaimėjimų.

Rezultatyviausiu žaidėju nugalėtojų gretose tapo du tritaškius varžovams paskutinėse minutėse suleidęs Edgaras Ulanovas, surinkęs 21 tašką.

„Žalgiris“ namų rungtynes jau antrą kartą šį sezoną žaidė sausakimšoje arenoje. Susitikimą su ALBA stebėjo 14 916 aistruolių.

Rezultatas:

„Žalgiris“ 85 – 76 ALBA

Lukas Katilius – O, Sportas! žurnalistas „Žalgirio“ arenoje:

„Žalgirio“ fanai iškart sureagavo į didžiausių priešų „B tribūnos“ kalbas apie Arną Butkevičių. Sausakimšai užpildyta arena garsiausiai paplojo būtent buvusiam „Ryto“ kapitonui.

Startiniame penkete Kazys Maksvytis meta Lauryną Birutį, Rolandą Šmitą, Edgarą Ulanovą, Igną Brazdeikį ir Keenaną Evansą. Toks Biručio įėjimas, ko gero, yra taikymasis prie varžovų, kurie startuoja su 223 cm ūgio milžinu Christu Koumadje.

Po keitimo į aikštę žengiantis Tyleris Cavanaugh šiandien stoja prieš savo buvusią komandą, kurioje žaidė 2019-20 metais. Prieš išsimetant kamuolį iš užribio ALBA puolėjas Johannesas Thiemannas ironiškai pasišypsojo ir davė penkis Cavanaugh.

ALBA taškus pirmajame ketvirtyje renkasi tritaškiais. Iš septynių tokių metimų pataikė 4 ir pirmauja 10:18.

Labai prastas „Žalgirio“ pirmasis kėlinys lemia dviženklį deficitą – 13:25. Šeimininkai padarė 4 klaidas ir nors tai nėra itin didelius skaičius, bet net ir po pramestų metimų ALBA sugeba lengvai rinktis taškus tranzicijoje. Svečiai visiškai uždarė baudos aikštelę – kauniečiai pataikė vos 1 iš 9 dvitaškių.

ALBA didina pranašumą – du Lammerso taiklūs baudų metimai pažymėjo vokiečių 10 taškų seriją be atsako. Svečiai pirmauja 13:32.

Neveikiantį „Žalgirį“ puolimą iliustruoja rezultatyvių perdavimų ir klaidų statistika – 6 prieš 9. Ypač akis bado šiandien Keenano Evanso žaidimas. Amerikietis padarė 3 klaidas ir prametė visus 3 metimus. Vienu metu Kazys Maksvytis bandė laikyti aikštelėje abu įžaidėjus – Evansą ir Luką Lekavičių – tačiau net ir tai blankių skaičių švieslentėje negaivina.

Antrojo kėlinio sirena fiksuoja padoresnį „Žalgirio“ atsilikimą (32:44). Vienu metu vokiečiai pirmavo net 20 taškų (43:23). Į rungtynes sugrįžti tikrai įmanoma, bet žaliai balti privalo gerinti savo puolimą. 7 iš 21 dvitaškių ir 10 klaidų yra nepatenkinamas rezultatas, o bėdų yra ir gynyboje. ALBA išskirstė jau 17 rezultatyvių perdavimų, o naudingumu „Žalgirį“ lenkia daugiau nei dvigubai (56:27).

Antroje rungtynių pusėje puikiai startavę kauniečiai po Rolands Šmits tritaškio pirmą kartą nuo pirmojo ketvirčio pabaigos deficitą sumažino iki vienženklio skaičiaus – 37:44.

„Žalgirio“ sugrįžimas vis realesnis, o pagrindinė to priežastimi tampa Rolando Šmito pastatymas į centro poziciją. Žalgiriečiai traukia puikiai veikiančią keitimosi ginamaisiais kortą, o latvis sugeba pasižymėti ir 7 taškais iš eilės.

„Žalgirio“ arenoje bręsta dar vienas dramatiškas ketvirtasis kėlinys. Karolis Lukošiūnas ir Keenanas Evansas įskraidina po tritaškį bei mažina deficitą iki 4 taškų (60:64). Dar įspūdingiau, kad kauniečiai vis dar rungtynėse, nors dvitaškius meta klaikiai – 11 iš 32 (34 proc.)