Vėl įvarčio neįmušę prancūzai žengė į Europos pirmenybių ketvirtfinalį

Vienose labiausiai intriguojančių aštuntfinalio rungtynių nugalėtoją nulėmė įvartis į savo vartus. Nelaimė ištiko Belgijos rinktinės gynėją Janą Vertongheną, o rungtynėse triumfavo ir į ketvirtfinalį žengė Prancūzijos komanda.

Europos futbolo čempionato aštuntfinalyje pergalę iškovojo turnyro favoritai, Prancūzijos futbolininkai. Jie, dėka rungtynių pabaigoje belgų įsimušto įvarčio, pasiekė pergalę 1:0.

Pirmenybių ketvirtfinalyje prancūzų laukia Portugalijos ir Slovėnijos rinktinių dvikovos nugalėtojai.

Prancūzai pirmenybėse viso yra pelnę 3 įvarčius – Mpappe realizuotas 11 metrų baudinys ir 2 priešininkų įvarčiai į savus vartus.

Prancūzijos futbolininkai pirmajame kėlinyje pateisino klijuojamą favoritų etiketę ir gerokai ilgiau kontroliavo kamuolį bei atliko net 9 smūgius prieš varžovų vienintelį bandymą. Tai buvo pirmas kartas Europos čempionatuose nuo 1980 metų, kuomet belgai iki pertraukos link vartų atliko vos vieną smūgį.

Vaizdas aikštėje per daug nesikeitė ir po pertraukos. Kamuolio kontrolė ir toliau buvo pas Didier Deschampso auklėtinius. Į darbą belgų vartininkui Koenui Casteelsui stoti beveik neteko – didžioji dalis smūgių skriejo virš skersinio arba būdavo blokuojami Belgijos rinktinės gynėjų.

Itin pavojingą smūgį sužaidus 78-ias minutes atliko Kylianas Mbappe, bet kamuolys praskriejo šalia virpsto ir skersinio sandūros.

Belgijos futbolininkai ilgais perdavimais ieškodavo Romelu Lukaku, bet su milžinu iš Belgijos puikiai tvarkėsi prancūzų gynėjai.

Lemiamas epizodas įvyko sužaidus 84-ias minutes. Prieš kiek daugiau nei 20 minučių ant vejos žengęs Randalis Kolo Muani po užsitęsusios komandos atakos atliko smūgį link vartų, o kamuolys kliudė Jano Vertongheno koją ir įskriejo į vartus.

Prancūzijos futbolininkai į vartus smūgiavo net 20 kartų, tačiau vos vienas smūgis skriejo į vartų plotą. Belgai atliko vos 5 smūgius, iš jų 2 į vartus.