Vartininko stebuklas: baudinių serijoje – sensacingas Maroko triumfas prieš Ispaniją

Yassine'as Bounou (Reuters-SCANPIX nuotr.)

Svarbiausią pergalę šalies istorijoje pasiekė Maroko rinktinė, kuri sensacingai žengė į pasaulio futbolo čempionato ketvirtfinalį.

Walido Regragui auklėtiniai nulinėmis lygiosiomis iškentėjo pagrindinį ir pratęsimo laiką, o 11 m baudinių serijoje 3:0 palaužė Ispaniją.

Ispanai jau pirmajame baudinyje griebėsi už galvos – į virpstą pataikė Pablo Sarabia. Netrukus Carloso Solero smūgį atrėmė Yassine’as Bounou.

Nors marokiečiai pramušė savo trečiąjį baudinį, bet Bounou šįsyk nugesino Sergio Busquetsą. Galop baudinių seriją uždarė Achrafas Hakimi.

Marokas pirmą kartą žais pasaulio čempionato ketvirtfinalyje. Geriausias šalies rezultatas iki šiol buvo užfiksuotas 1986 m., kai žengta iki aštuntfinalio.

Be to, marokiečiai turi šansą užfiksuoti istorinį rezultatą visam Afrikos žemynui – iki šiol nė viena Afrikos komanda nėra pasiekusi pasaulio čempionato pusfinalio.

Ketvirtfinalyje Marokas testuos Portugalijos ir Šveicarijos poros nugalėtojus.

Ispanijos rinktinei baudinių serijos darosi lyg užkeiktos. Per pastaruosius tris didžiuosius čempionatus ispanai tik vienoje baudinių serijoje pasiekė pergalę. Be to, 2018 m. pasaulio čempionato aštuntfinalyje jie taip pat krito lemiamų smūgių egzamine.

Iš viso Ispanija per istoriją yra pralaimėjusi penkias baudinių serijas pasaulio čempionatuose. Tai – antirekordinis rezultatas.

Penkios pastarosios ispanų rungtynės didžiųjų čempionatų atkrintamosiose keliavo iki pratęsimo. Tik Europos čempionato aštuntfinalis su kroatais išsisprendė nepasiekus baudinių serijos.