Valančiūno atrankoje nematantis Gecevičius: „Įmanoma ir be jo“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Jonas Valančiūnas. Teodoras Biliūnas/BNS foto

Lietuvos rinktinė netrukus pradės pasirengimą olimpinės atrankos turnyrui. Kazys Maksvytis išsirinko žaidėjus, su kuriais bandys triumfuoti turnyre Puerto Rike.

Kandidatų sąraše yra ir ilgamečio rinktinės vedlio, komandos kapitono, Jono Valančiūno pavardė. Tačiau nėra aišku, ar aukštaūgis padės ekipai atrankos turnyre.

Anot pranešimų, Naujojo Orleano „Pelicans“ nėra linkusi siūlyti lietuviui naujo kontrakto, o pagal lygos taisykles derybas su žaidėjais klubai gali pradėti nuo birželio 30 dienos, o naujas sutartis sudarinėti tik nuo liepos 6 dienos.

Olimpinės atrankos turnyras vyks liepos 2-7 dienomis, tad labai realu, kad Puerto Rike Valančiūno su komanda nebus. 32-ejų krepšininkui tai bene paskutinė proga gauti pelningą NBA sutartį.

Martynas Gecevičius netiki, kad Valančiūną mes išvysime atrankoje. Anot jo, visiškai suprantamas būtų žaidėjo noras nerizikuoti galimai paskutiniu dideliu NBA kontraktu.

„Man situacija yra pakankamai aiški ir logiška. Žmogus neturi kontrakto. Abejoju, ar jį pasirašys iki atrankos. Dabartinis klubas jei būtų norėjęs Joną išlaikyti, būtų tai jau padaręs. Turbūt įmanoma pasirašyti kontraktą iki atrankos, bet labai mažai šansų.

Iš Jono pusės viskas suprantama. Čia yra turbūt paskutinis šansas pasirašyti 3-4 metų kontraktą. Algų kepurės didėja – didėja ir visų žaidėjų algos. Tie Jono uždirbami pinigai yra didžiuliai. Negali dabar taip smarkiai rizikuoti. Draudimas negali apdrausti būsimo trijų ar keturių metų kontrakto.

Jo noro žaisti rinktinėje, jo patriotizmo niekas nekvestionuoja, bet jei jis iki atrankos neturės kontrakto, netikiu, kad matysime jį žaidžiantį. Šita situacija nėra išspręsta ir nemanau, kad Jonas be kontrakto važiuotų žaisti.

Na gali surizikuoti, apsidrausti praėjusių metų kontraktą ir važiuoti žaisti, bet labai maža dalis žaidėjų tą darytų. Žinant, kokie tai skaičiai ir žinant, kad tai paskutinis toks kontraktas NBA.“

Gecevičiaus teigimu, Valančiūno netektis rinktinei nebūtų tragiška, nes komandoje yra jį kompensuoti galintis Domantas Sabonis.

„Jono netektis nebūtų tokia baisi kaip Roko Jokubaičio. Joną gali kompensuoti Domas, kuris galėtų žaisti dideles minutes. Nesakau, kad Jonas nepadėtų, bet jo netektį užglaistyti yra lengviau. Rinktinė pajėgi praeiti į olimpiadą ir be jo.“

Nuo 2011 metų vyrų rinktinei atstovaujantis Valančiūnas iki šiol nėra praleidęs nei vieno turnyro, kuriame komanda dalyvavo.

Pasidalinti