Valančiūnas – apie Dončičiaus tėvo komentarus: „Yra kas šneka, yra kas daro“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Jonas Valančiūnas (FIBA nuotr.)

Su Lietuvos rinktine revanšą prieš slovėnus pasiekęs Jonas Valančiūnas teigė, jog likusias pasaulio čempionato rungtynes žaidžia dėl fanų.

Po pralaimėjimo serbams ketvirtfinalyje lietuviai neturi galimybių pasidabinti pasaulio čempionato medaliais, tačiau vis dar tęsia kovą dėl 5-8 vietų.

Pirmajame mače ketvirtadienį mūsiškiai 100:84 pranoko Luka Dončičiaus vedamą Slovėnijos rinktinę ir šeštadienį kovos su latviais dėl penktosios vietos.

„Džiaugiuosi. Dabar, kaip ir sakiau, žaidžiame fanams, kurie atvažiavo čia, kurie palaiko mus namuose ir serga už mus, – teigė Valančiūnas. – Čia yra duoklė jiems. Čia tos dvi varžybos, reitingai, kita vasara reiškia nedaug, bet žaidžiame fanams. Nenorime čempionato baigti kaip kokie pasidavėliai. Žaisime stipriai iki galo.“

– Ar dabar yra kažkiek lengviau žaisti?

– Fanams žaisti irgi yra sunku, rungtynės kainuoja tiek pat jėgų. Jaudulio ir spaudimo galbūt tiek daug nėra, bet vis tiek žaidžiame taip pat stipriai.

– Ar ši pergalė kažkiek sumažino pralaimėjimo Serbijai skausmą?

– Geras klausimas. Nežinau. Rungtynės prieš Serbiją iš mūsų atėmė šansą eiti tolyn. Kad ir kiek to laiko praeis, vis tiek bus skaudu. Bet dabar neatsuksi laikrodžio atgal ir nieko nepakeisi. Dabar reikia žiūrėti į tai, kas yra prieš mus. Turime judėti toliau.

– Kiek motyvacijos pridėjo ir Luka Dončičiaus tėvo komentarai, kad Lietuva prieš serbus atrodė juokingai?

– Kalbininkų visada pilna. Yra kas kalba, yra kas daro. Ir tiek.

– Ką apie Dončičių pasako jo 37 minutės tokios svarbos rungtynėse?

– Kad bandė laimėti ir jo netaupė. Gerai, pažaidė, atsižaidė.

– Kaip vertinate komandos gynybą prieš Dončičių?

– Kažkiek susitvarkėme. Jis visada įmes. Tai yra superinis talentas ir savo žalos jis visada padarys. Bet bandėme „skaityti“ aikštelę, tą pavyko padaryti gana gerai, o rezultatas tai tik įrodo.

– Ar nemanote, kad teisėjai Dončičiui rodo per daug pagarbos?

– Nieko nesakysiu apie teisėjavimą, nes dar liko vienerios rungtynės (juokiasi).

– Praėjusiose rungtynėse tapote rezultatyviausiu visų laikų Lietuvos krepšininku. Ar karjeros rinktinėje pradžioje tikėjotės, kad pavyks tai pasiekti?

– Tiesą pasakius, net nežinojau, kad tokia galimybė yra, kol netapau tuo rezultatyviausiu krepšininku. Nesiekiau to. Malonu ir didelos įvertinimas. Didžiuojuosi žaisdamas už Lietuvą, didžiuojuosi kiekvieną vasarą atvažiuodamas. Kol sveikata leis ir kol būsiu naudingas, tą darysiu, nes tai man yra didelė garbė, o tokie įvertinimai tik dar labiau veža.

– Kokios mintys apie mačą su latviais dėl penktos vietos?

– Kaip dėl penktos vietos. Broliukų kova, eisime, žaisime ir bandysime rodyti gerą krepšinį, o po rungtynių pašnekėsime, ar pavyko.

– Iš likusių keturių komandų kuri palieka didžiausią įspūdį?

– Visos komandos yra stiprios, yra ypatingos ir turi kažką, ko neturi kitos. Net nežinau, nes viena geresnė už kitą. Manau, kad bus geras finalinis ketvertukas.

Pasidalinti