Už sutarimus aikštėje bus siekiama baudžiamosios atsakomybės

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Edgaras Stankevičius. Lietuvos futbolas facebook nuotr

Lietuvos futbolas pradeda naują sezoną ir tikisi, kad jis praeis be sutartį rungtynių skandalų. Praėjusiame sezone į tokį įsivėlė Pirmos lygos Marijampolės komanda ir buvo pašalinta iš pirmenybių. LFF su klubais sieks, kad į sutartas rungtynes įsivėlusiems asmenims būtų skiriama baudžiamoji atsakomybė.

Kaip geriau apsisaugoti nuo sutartų rungtynių LFF vadovai ir komandų atstovai buvo susirinkę naujo sezono išvakarėse.

„Kaip veikia visa ta rinka, kokios yra grėsmės. Kokia yra ta blogoji patirtis. Vis tiek Lietuvoje atsiranda vienas ar kitas klubas, kuris, galimai, susitepa. Norime, kad klubai atkreiptų dėmesį kokius žaidėjus pasirenka, atkreiptų dėmesį į trenerius, kurie atvyksta iš užsienio šalių. Ir kita dedamoji dalis, kad privatus verslas tikrintų atidžiai žmones, kurie ateina ir nori investuoti į klubą, bet už to slepiasi ne visai sąžiningi kėslai, – kalbėjo LFF prezidentas Edgaras Stankevičius.

Susirinkime dalyvavo ir lažybų atstovai, kurie irgi dalinosi savo pastebėjimais.

„Džiaugiamės futbolo federacijos ir lygos iniciatyva, kad pakvietė mus prisijungti, kad iš savo pusės galėtume papasakoti aktualijas, būtent sutartų lažybų klausimus. Tai turbūt didesnė pasaulinė problema. Tai priklauso ir nuo visų mūsų darbo. Labai stebime šį dalyką. Manau, kad reikia saugotis ir jeigu dėsi pastangas gali ženkliai sumažinti šiuos dalykus.“ – kalbėjo Topsport direktorius Skirmantas Staniulis.

„Labai opi problema. Kai turime daugiau informacijos, žinome kaip elgtis tam tikrose situacijose jeigu jos nutiktų. Manau, kad tai ženklus privalumas klubų vadovams pamatyti ar įtarti tam tikrus dalykus, kurie paprasta akimi nėra matomi. Tokie seminarai praplečia klubų akiratį ir leidžia geriau pamatyti ko neturi būti futbole.“ – kalbėjo Vilniaus rajono „TransIVEST“ komandos vadovas Žydrūnas Grudzinskas.

LFF vadovai ir klubai sieks, kad nusikaltusiems asmenims grėstų reali baudžiamoji atsakomybė. Pasak Edgaro Stankevičiaus tai stipriai sumažintų sutartų rungtynių skaičių.

„Darome viską, kad taikytume sankcijas ir tuos žmones nubaustume atitinkamai. Diskvalifikacijos iš futbolo, rungtynių praleidimo sankcijos. Kartu su valstybe, teisėsaugos institucijomis turime formuoti tą precedentą, kad žmonės būtų nubausti ne tik per sportinę pusę, bet ir realiai baudžiamąja atsakomybe. Labai tikiu, kad netolimoje ateityje tai atsitiks ir iš karto tai būtų labai rimtas saugiklis. Nubaudus vieną asmenį, ta situacija automatiškai išsispręstų.“ – savo įžvalgomis dalinosi LFF prezidentas Stankevičius.

„Žvelgiant iš anksčiau į dabar – tendencijos mažėja. Ieškojimas tų problemų sprendimų būdų veikia. Tikiuosi, kad A lygoje, pirmoje lygoje, kur tokie dalykai gali įvykti, jų nebus. Noriu tikėti, kad klubai kviesdami futbolininką į tai žiūri labai rimtai. Ir patikrina informaciją apie žaidėjo praeitį.“ – vylėsi Žydrūnas Grudzinskas.

Naujasis Lietuvos futbolo sezonas startuos sekmadienį. Vilniuje vyks LFF Supertaurės rungtynės, kuriose čempionas „Panevėžys“ kovos su „TransINVEST“ futbolininkais.

Pasidalinti