Usykas parbloškė Fury ir tapo neginčijamu čempionu

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Oleksandr Usykas ir Tysonas Fury. Scanpix nuotr.

Viso pasaulio dėmesio sulaukusi sunkiasvorių bokso čempionų akistata baigėsi Oleksandro Usyko triumfu. Ukrainietis nugalėjo Tysoną Fury ir tapo absoliučiu bei neginčijamu sunkiasvorių čempionu.

Usykas pakartojo legendinio 1999 metais Lennoxo Lewiso rezultatą, kai pastarasis įveikė Evanderį Holyfieldą ir taip pat buvo iškovojęs visus įmanomus titulus.

Usyko ir Fury kovą vertinusių teisėjų nuomonės išsiskyrė. Vienas teisėjų 114:113 pergalę skyrė Usykui, antras 114:113 Fury‘iui. Trečias 115:112 Usykui.

„Tai didelė diena man, mano šeimai, mano šaliai ir istorijai. Puiki diena.“ – po pergalės kalbėjo Usykas.

Ukrainos boksininkas prie turėtų WBA, IBF, WBO diržų pridėjo ir WBC čempiono titulą.

37 metų Usykas kovą galėjo užbaigti ir devintame raunde, kuomet „sušėrė“ galingą seriją smūgiu savo varžovų. Tačiau teisėjas po pauzės leido tęsti kovą.

Spalio dvyliktą dieną numatoma atsakomoji dvikova, kurioje Fury‘is žada revanšą. Pagal britą jis buvo geresnis ir šioje akistatoje.

„Tikiu, kad laimėjau kovą. Bet nesiruošiu čia verkti ir ieškoti pasiteisinimų, – pareiškė Fury‘is. – Manau, kad jis laimėjo vos kelis raundus, bet aš laimėjau didžiąją jų daugumą. Abu pademonstravo geriausią kovą. Nedarykite klaidos, aš lamėjau šią kovą ir aš grįšiu. Turime revanšo sąlygą.“

Dvikovą Saudo Arabijos Rijado mieste stebėjo daugybė ryškiausių sporto ir šou biznio atstovų, tarp kurių buvo ir Jonas Valančiūnas.

Ši kova turėjo vykti vasario mėnesį, tačiau dėl Fury traumos buvo perkelta.

Pasidalinti