Urbonas – apie dėl rinktinės dvejojančius žaidėjus: „Ne dabar jų reikia to klausinėti“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Ignas Brazdeikis (BNS Foto nuotr.)

Per trumpą laiką žiniasklaidoje pasirodžius kelioms garsioms Lietuvos krepšininkų pavardėms, kurių galime nematyti su nacionalinės komandos marškinėliais artėjančiame pasaulio čempionate, atsaką apie tai pateikė ir Utenos „Juventus“ vadovas Žydrūnas Urbonas.

Pastarosiomis savaitėmis kilo vis daugiau pavardžių krepšininkų, kurie gali nepadėti Lietuvos rinktinei artėjančiame pasaulio čempionate.

Labiausiai abejojama dėl Mariaus Grigonio, Luko Lekavičiaus, Roko Giedraičio galimybių žaisti rinktinėje, tačiau aktyviai stebima ir Domanto Sabonio situacija – sezono eigoje pirštą susilaužiusiam centrui gali prireikti operacijos, po kurios sektų mažiausiai kelių savaičių reabilitacija.

Sulig šių žaidėjų pasitraukimu kaip reikiant sumažėtų ir Lietuvos krepšinio rinktinės galimybės pasaulio čempionate išsikovoti kelialapį ir į Paryžiaus olimpines žaidynes.

„Mes esame maža tauta, bet ispanai kažkodėl beveik visada surenka geriausią sudėtį. Klausimas – kodėl? Tie, kurie nevažiuodavo, beveik visada turėdavo kažkokių traumų, bet tie, kurie galėdavo, suvažiuodavo beveik visi. Mes šnekame apie ispanus, kurių galimybės ir pasirinkimas yra trigubai didesnis.

„Mes, atrodo, esame mažiukai ir norėtųsi, kad tie žaidėjai atstovautų Lietuvai. Jeigu turi kažkokių nuovargio problemų ar traumų, gerai – neatstovauk, bet jeigu antrus ar trečius metus iš eilės nerodai noro atstovauti rinktinei, tai jau kažkiek keista.“

„Dėl rinktinės abejoja ir Ignas Brazdeikis“, – skelbė 15min žurnalisto Roko Pakėno antraštė. Ilgą sezoną turėjęs aukštaūgis yra dar vienas žalgirietis be Lekavičiaus ir Edgaro Ulanovo, galvojančių taip pat praleisti pasaulio čempionatą.

Situacija atrodo gąsdinančiai, tačiau, pasak Utenos „Juventus“ komandos vadovo Žydrūno Urbono, kalbėti apie žaidėjų planus dėl rinktinės dar nesibaigus sezonams nederėtų.

„Manau, kad pagrindins derinimas ir atsakymai įvyks praėjus savaitei nuo čempionatų pabaigos. Vis dėlto žurnalistams reikėtų pradėti klausinėti tada.

Galbūt ir tiems žurnalistams nereikėtų taip lįsti į akis, ypač tiems žaidėjams, kuriems klausimai pasipylė vos pasibaigus Eurolygai. Turėtų būti daugiau supratimo ir iš žaidėjų, ir iš žurnalistų.

Pavyzdžiui, kaip Kaziui Maksvyčiui imti tokius žaidėjus kaip Lekavičių ar Ulanovą, kurie sako „nežinau“ arba „nelabai galvoju apie rinktinę“. Gali pasidaryti baisu, kad turėsi nepanakamai motyvuotą žaidėją, kuris galbūt prisisaugos ar panašiai.“

Rugpjūčio 25 dieną prasidėsiantis FIBA pasaulio čempionatas šiemet vyks trijose Azijos šalyse: Filipinuose, Japonijoje ir Indonezijoje.

Lietuvos rinktinė D grupėje žais su Meksika, Juodkalnija ir Egiptu. Antrajame etape Maksvyčio auklėtinių potencialiai gali laikti dvikova su JAV arba Graikija.

Pasidalinti