Ulanovas apie kostiumuotus Jankūną ir Kalnietį: „Kelia šypseną“

Edgaras Ulanovas (LKL nuotr.)

Kapitonas Edgaras Ulanovas Šiauliuose nuskynė dar vieną Karaliaus Mindaugo taurės MVP titulą, o jo vedamas Kauno „Žalgiris“ vėl tapo turnyro čempionu.

Sekmadienį vykusiame KMT finale „Žalgiris“ po gana atkaklios kovos 81:77 pranoko Jonavos „CBet“ krepšininkus ir ketvirtą kartą iš eilės tapo šio turnyro nugalėtoju. Simboliškai ketvirtą kartą finalo ketverto MVP iškovojo ir pats Ulanovas.

„Rungtynes pradėjome tikrai gerai, žaidėme agresyviai, buvo daug prasiveržimų, gerai dalijomės kamuoliu, – dvikovą analizavo kapitonas. – Už varžovus tikriausiai buvome šiek tiek šviežesni, pavyko ir pražangų nemažai išprovokuoti.

Antroje rungtynių pusėje šiek tiek pametėme savo veidą, kažkiek slėgė ir favoritų statusas. Jonava tuo pasinaudojo, pataikė keletą sudėtingų metimų. Bet ketvirtajame kėlinyje jiems dar kartą perlaužti rungtynių nepavyko, pritrūko fiziškumo, greičio, jėgos ir laimėjome mes.“

Dalį tų titulų Ulanovas iškovojo su „Žalgirio“ legendomis Pauliumi Jankūnu ir Mantu Kalniečiu, kurie dabar klube užima kitas pareigas. Pirmasis yra komandos prezidento Pauliaus Motiejūno asistentas, o Kalnietis, sausio gale baigęs krepšininko karjerą, vadovaus „Kauno Žalgirio“ futbolo klubui.

„Tai kelia šypseną ir kartais yra juokinga, – apie buvusių komandos draugų karjeros pokyčius kalbėjo Ulanovas. – Dažnai komandos draugam irgi sakau, kad rodytų daugiau pagarbos, nes šalia sėdi kostiumuoti dėdės. Per dantį patraukiam, bet jie yra komandos dalis, žaidėjai, be galo daug prisidėję prie šio klubo sėkmės. Jie nusipelnė tęsti darbus šioje organizacijoje, nes už juos niekas geriau nesupranta, ką reiškia būti „Žalgirio“ dalimi. Turėti tokius žmones šalia yra didžiulė garbė.“

Po pergalės vykusioje spaudos konferencijoje Ulanovas prabilo ir apie Achilo sausgyslę nusitraukusį Keenaną Evansą, kuris net ir po sezoną užbaigusios traumos yra svarbi „Žalgirio“ dalis.

„Keenanas į savo situaciją žiūri labai pozityviai, kad ir kaip ji skaudžiai skambėtų. Sudėtinga trauma, sezonas pasibaigęs, bet jis nuo pat pirmų dienų yra nusiteikęs labai pozityviai, elgiasi kaip tikras profesionalas, – Evanso nusiteikimu džiaugėsi komandos kapitonas. – Jis džiaugiasi už mūsų pergales ir neleidžia nukabinti nosies, kai pralaimime. Džiaugiamės, kad šiemet turėjome ir turime tokį žaidėją kaip jis.“

Ulanovas finale per 29 minutes surinko 22 taškus (6/8 dvit., 1/1 trit., 7/8 baudų), 5 atkovotus kamuolius, 1 rezultatyvų perdavimą ir 27 naudingumo balus.

Pusfinalyje puolėjas per 32 minutes beveik surinko trigubą dublį – 12 taškų (4/5 dvit., 0/2 trit., 4/6 baudų), 8 atkovoti kamuoliai, 9 rezultatyvūs perdavimai ir 14 naudingumo balų.