Ukrainos ir Sakartvelo rankose – kelialapiai į Europos čempionatą

Maksymas Talovierovas ir Mykhaylo Mudrykas (Scanpix nuotr.)

Serhijaus Rebovo vadovaujama Ukrainos rinktinė iškovojo kelialapį į šių metų Europos čempionatą.

Lemiamame atrankos etape Vroclave ukrainiečiai antradienio vakarą 2:1 nugalėjo Islandijos futbolininkus.

Pirmieji į priekį išsiveržė islandai, kurių gretose 30-ą minutę pasižymėjo Albertas Gundmundssonas, tačiau per pirmas 10 antro kėlinio minučių rezultatą lygino „Girona“ ekipai priklausantis Viktoras Tsygankovas, o besibaigiant mačui, 84-ą min., pergalę ukrainiečiams išplėšė „Chelsea“ atstovas Mykhaylo Mudrykas.

Per visą atranką ukrainiečiai dėl Rusijos vykdomo karo neturėjo galimybės nė karto sužaisti namuose. Reguliariai ukrainiečiai glaudėsi Vroclave esančiame „Tarczynski“ stadione, į kurį rinkosi daug taip pat nuo karo bėgusių tautiečių.

Europos čempionato E grupėje ukrainiečiai žais su Rumunija, Slovakija ir Belgija.

Istorinę pergalę antradienį iškovojo Sakartvelo rinktinė, po baudinių serijos 4:2 palaužusi Graikijos futbolininkus.

Pagrindinis mačo laikas baigėsi nulinėmis lygiosiomis.

Į Europos čempionatą pirmą kartą šalies istorijoje patekę futbolininkai jame rungsis su Portugalija, Turkija ir Čekija.

Primename, jog šių metų Europos futbolo čempionatas vyks Vokietijoje.