Tuščia vasara: prieš prancūzus neatsilaikę 16-mečiai liko be bronzos

Prancūzija - Lietuva (FIBA nuotr.)

Paskutine medalių viltimi buvę Lietuvos 16-mečiai iš Šiaurės Makedonijoje vykstančio Europos čempionato grįš tuščiomis.

Šeštadienį bronziniame mūšyje Tomo Urbelionio auklėtiniai neturėjo vilčių prieš Prancūzijos rinktinę – 62:88.

Per pirmus du kėlinius prancūzai Lietuvos rinktinei leido įmesti vos 23 taškus, patys pelnė dukart daugiau. Po ilgosios pertraukos Prancūzijos talentai užtikrintai saugojo persvarą ir šventė užtikrintą pergalę.

Grupės etapo pirmajame mače lietuviai prancūzus buvo įveikę 102:94. Iki pralaimėjimo pusfinalyje ispanams dar pavyko nugalėti belgus, makedonus, turkus ir serbus.

Visgi net ir neiškovoję medalio lietuviai turi kuo džiaugtis – sulig patekimu į pusfinalį šiai kartai pavyko iškovoti kelialapį į 2024 m. U17 pasaulio čempionatą, kuris vyks Turkijoje.

16-mečių pralaimėjimas reiškia, jog šią vasarą nė vienai Lietuvos jaunimo rinktinei nepavyko iškovoti medalių.

Lietuva: Artūras Butajevas 23, Dovydas Buika 19, Ernas Pakamanis 6.

Prancūzija: Jonas Boulefaa 19, Akramas Naji 16, Adamas Atamna 10, Kyllianas Michee ir Yannis Allardas po 9, Jahelis Trefle’as 8, Hugo Yimga 7.