Tubeliui patarimą davęs Žibėnas: „Darbas dar nebaigtas“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Giedrius Žibėnas (FIBA nuotr.)

Su Vilniaus „Ryto“ komanda stipriai prie LKL finalo priartėjęs Giedrius Žibėnas komandą ragino neatsipalaiduoti bei pasidalijo patarimu „Rytui“ priklausančiam Ąžuolui Tubeliui.

Pirmadienio vakarą Žibėno kariauna trečiosiose LKL pusfinalio serijos rungtynėse antrąkart iš eilės nugalėjo Vilniaus „Wolves“ ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 2-1.

Lemiamomis tapti galinčios ketvirtosios serijos rungtynės bus žaidžiamos ketvirtadienį.

„Darbas nėra baigtas. Dabar pavojingiausios būtų psichologinės klaidos, pagalvoti, kad kažką jau padarėme. Nieko mes kol kas nepadarėme. Šiandien pradėjome prastai, buvo prasta energija. Žinojome, kad varžovai sureaguos ir tai padarė. Labai prastai saugojome lanką, ypač pirmoje rungtynių pusėje, nesustabdėme Sulaimono, bet trečiame kėlinyje pridėjome daug energijos, atkirtome perimetrą, neleidome išsimesti patogių metimų iš vietos. Dažnai nulaužinėjome jų derinius, ką parodo tik 7 jų rezultatyvūs perdavimai.

Izoliaciniame krepšinyje Sulaimonas buvo nesustabdomas, tačiau vilkams to šiandien neužteko. Tikiuosi, kad jo trauma nebus rimta. Iš mūsų pusės turime ieškoti, kur galime būti geresni.

Šią pergalę dedikuojame mūsų kineziterapeutui Laurynui, kuriam gimė sūnus. Sveikiname jį ir jo šeimyną“, – po pergalės kalbėjo Žibėnas.

– Po laimėtų antrų rungtynių sakėte, kad komandoms sunkiausia yra sureaguoti į pergales. Ar šiandien iš auklėtinių pamatėte tinkamą reakciją?

– Tik trečiame kėlinyje. Šiaip labai akcentavome tai, kad visas rungtynes išliktume kartu, kad ir kokie būtų švilpukai, prarasti kamuoliai ar klaidos. Norėjome, kad žaidėjai ragintų vienas kitą. Šiandien buvome kartu, bet energiją parodėme tik trečiame kėlinyje. Kitos rungtynės bus eliminuojančios, pačios sunkiausios šioje serijoje. Turime būti tinkamai joms pasiruošę.

– Likus dviems minutėms R.J. Cole’as pakabino kamuolį Gyčiui Radzevičiui, tačiau praradote kamuolį, o „Wolves“ gavo laisvą tritaškį. Nenorėtumėte, kad pirmaujant 8 taškais komanda tokiose situacijose žaistų šiek tiek paprasčiau ir ramiau?

– Iškart akyse vienos Eurolygos rungtynės, kai Artūras Milaknis metė tritaškį ir gavo bart nuo Šarūno Jasikevičiaus. Buvo ir daugiau tokių situacijų šiandien, kai turėjome išlaikyti kamuolį iki galo, bet paskubėjome ir taškus gavome patys. Norėtųsi to išvengti, bet žinome, kokios emociškai sunkios yra tokios rungtynės. Bet, žinoma, tokių dalykų pateisinti negaliu. Šioje vietoje turime būti geresni.

– Keenanas Evansas vakar patyrė sunkią traumą, šiandien mačo pabaigoje susitraumavo ir Rasheedas Sulaimonas. Ar tai nėra atsitiktinumas šioje sezono stadijoje?

– Pati žiauriausia sporto dalis, kai žaidėjai dar kaunasi dėl kažkokių trofėjų ir gauna traumas. Visada norisi, kad visos komandos į lemiamas kovas ateitų šviežios ir su geriausiais žaidėjais, kad žiūrovai gautų geriausią produktą. Deja, tas sportas kartais būna negailestingas.

– Visą sezoną kalbama, kad „Rytas“ nėra gynybinė komanda, bet pastarosiose dvejose rungtynėse praleidote nedaug taškų. Koks yra jūsų komandos gynybinis potencialas?

– Jeigu esame susikaupę, tikrai galime gintis. Ne kartą jau minėjau, kad LKL pagal gynybinį reitingą esame antri. To potencialo yra, turime ir gynybinių sistemų, bet esmė ta, kad šiame lygyje kartais užtenka sekundės dalį prarasti susikaupimą ir būsi nubaustas. Varžovai šiame etape yra geri ir tikrai visada baus. Bet žaidėjai – ne robotai ir tų klaidelių bus.

– Kameroms užfiksavus Ąžuolą Tubelį, arenoje pasigirdo gausios ovacijos. Koks būtų jūsų patarimas jam ir ar manote, kad reikėtų jam sužaisti metus „Ryte“?

– Ąžuolui patarimas būtų įsiklausyti į publikos reakciją, kai jis buvo parodytas kube. Vienas treneris yra pasakęs: „Visada eik ten, kur tavęs nori.“

– „Wolves“ strategas spaudos konferencijoje teigė, jog antroje mačo dalyje teisėjai kur kas daugiau pražangų fiksavo prieš juos. Kaip jūs į tai sureaguotumėte?

– Gal mes žaidėme agresyviau. Nežinau, ką į tai atsakyti.

Pasidalinti