Į „Žalgirio“ baudas bedusi prancūzų spauda: „Jie krito iš savo pačių debesies“

Mike'as Jamesas (BNS Foto nuotr.)

Po Donato Motiejūno atstovaujamos „Monaco“ komandos pergalės Kaune Prancūzijos žiniasklaida teigė, jog „Žalgiris“ įveiktas daugiau nei pelnytai.

Penktadienį „Žalgiris“ Saša Obradovičiaus auklėtiniams nusileido 79:83 ir dviguboje Eurolygos savaitėje liko nieko nepešęs.

Antroje mačo pusėje sukilusi Kazio Maksvyčio komanda dar įpusėjus ketvirtajam kėliniui buvo išsiveržusi į priekį 2 taškais (63:61), tačiau tuomet „Monaco“ atsakė 5:0 ir „Žalgiriui“ daugiau pasivyti varžovų nepavyko.

Pergalę įtvirtino Ellie Okobo dėjimas su sirena. Nors pranašumas – tik 4 taškais, prancūzų žiniasklaida teigia, jog pergalė – teisinga pabaiga, kurią paaiškinti galima vienu statistikos rodikliu.

„Užtenka pažiūrėti į baudų liniją, kad suprastum pagrindinę „Monaco“ pergalės priežastį. „Monaco“ metė 33 baudas ir pataikė 26, „Žalgiris“ – vos 7, iš kurių tikslą pasiekė 4. Nors paskutinėmis minutėmis ten Blossomgame’o ir Okobo rankos drebėjo, „Monaco“ pergalę Lietuvoje lėmė didesnis agresyvumas.

Prie pergalės svariai prisidėjo ir iki šiol ne itin pastebimai žaidę naujokai. Antrajame kėlinyje į mačą solidžiai žengė Mamas Jaiteh ir Petras Cornelie.

Negalima pamiršti 25 taškus, 8 atkovotus ir 4 perimtus kamuolius surinkusio Mike’o Jameso, kuris aplenkė Juaną Carlosą Navarro ir tapo trečiu daugiausiai taškų Eurolygoje pelniusiu žaidėju“, – rašo „Be Basket“.

Tuo metu „L’Equipe“ taip pergale sužavėti nebuvo ir visą duoklę už ją atidavė būtent Jamesui.

„Saša Obradovičiaus komanda trečiajame kėlinyje neatsilaikė prieš žalią bangą ir kunkuliuojančią „Žalgirio“ areną, o „Žalgiris“ prisiminė savo pagrindinį ginklą – tritaškius.

Ketvirtąjį kėlinį pasitikome jau turėdami deficitą (57:59), o komandos gaivinimo užduotis vėl buvo atiduota į Mike’o Jameso rankas.

Jo vedama komanda sugebėjo atsigauti po skaudaus smūgio po pratęsimo Belgrade, iškovoti aštuntą pergalę ir įsirašyti svarbų tašką kovojant dėl reguliariojo sezono finišo tarp keturių geriausių.“

Vaizdžiai komandos pergalę Kaune nupasakojo tinklapis „Sports“, pabrėžęs „Monaco“ sugebėjimą tinkamai reaguoti į skaudžius rezultatus.

„Monaco“ nėra ta komanda, kuri ilgai gailėtųsi savęs, ir moka greitai atsukti kitą žangą. Po pralaimėjimų mūsiškiai moka greitai vėl iškelti galvas.

Komandą vėl tempė galijotiškas Mike’as Jamesas, su 4171 tašku tapęs trečius rezultatyviausiu žaidėju po Vassilio Spanoulio ir Nando De Colo.

Ketvirtajame kėlinyje kentėjome po gero „Žalgirio“ trečiojo kėlinio (22:11) ir tritaškių lietaus. „Monaco“ laimei, paskutiniame ketvirtyje „Žalgiris“ krito iš savo pačio debesies.“

Su 5 pergalėmis žygiuojantis „Žalgiris“ šansą reabilituotis turės artėjančiose namų rungtynėse su Belgrado „Partizan“ ir „Barcelona“.