Tritaškiais „Baskonia“ paskandinęs „Žalgiris“ dvigubą savaitę baigė pergale

Brady Manekas (zalgiris.lt nuotr.)

Iš pirmosios Eurolygos sezono dvigubos savaitės Kazio Maksvyčio vadovaujamas Kauno „Žalgiris“ išsivežė vieną pergalę.

Ketvirtadienį aukštaūgių ir jų tritaškių vedami žalgiriečiai 99:82 nugalėjo Tado Sedekerskio atstovaujamą Vitorijos „Baskonia“ ekipą.

Prieš tai, antradienį, „Žalgiris“ patyrė pirmą sezono pralaimėjimą prieš Madrido „Real“ krepšininkus.

Vitorijoje Kauno komandą į priekį vedė Brady Manekas, surinkęs pirmąjį karjeros dvigubą dublį Eurolygoje – 17 taškų, 5 iš 5 tritaškiai, 14 atkovotų kamuolių ir 27 naudingumo balai.

Apskritai visi žalgiriečiai demonstravo puikų pataikymą iš toli – tikslą pasiekė 14 iš 21 tritaškio (67 proc.). 3 iš 3 pataikė ir solidžias rungtynes sužaidęs Dovydas Giedraitis, finišavęs su 13 taškų.

Už Maneką rezultatyviau žaidė tik Rolandas Šmitas, pelnęs 21 tašką, atkovojęs 8 kamuolius ir taip pat surinkęs 27 naudingumo balus.

Visa trijulė – Šmitas, Manekas ir Giedraitis – sužaidė rezultatyviausias savo rungtynes Eurolygoje.

Pernai taip pat dvigubos Eurolygos savaitės metu „Žalgiris“ Vitorijoje krito 93:73. Tai buvo ketvirtas skaudžiausias Maksvyčio komandos sezono pralaimėjimas.

Sedekerskio komandos nuo pralaimėjimo neišgelbėjo ir įspūdingos Moneke rungtynės – 196 cm ūgio nigerietis pelnė 32 taškus, atkovojo 9 kamuolius ir surinko sau rekordinius 37 naudingumo balus.

Rungtynės prasidėjo įtemptai, tačiau „Žalgiriui“ pirmaujant 12:11 Maksvyčio kariauna per du kėlinius spurtavo 18:3 ir įgijo rekordinę 16 taškų persvarą, o prie jos pasiekimo ir saugojimo stipriai prisidėjo Brady Manekas, antrajame kėlinyje varžovams sumetęs 4 iš savo 5 tritaškių.

Visgi tuomet gelbėti „Baskonia“ ėmėsi komandos lyderių duetas Chima Moneke ir Marcusas Howardas, pelnę 22 iš 25 komandos kėlinio taškų ir surengę spurtą, po kurio ispanai priartėjo per 1 tašką – 39:40. Visgi kėlinį žalgiriečiai užbaigė atkarpa 6:0 ir ilgąją pertrauką pasitiko kiek ramiau – 46:39.

Per pirmąją mačo pusę „Žalgiris“ fantastiškai metė tritaškius – 7 iš 11 bandymų (64 proc.), o po dviejų Dovio Giedraičio tritaškių ši statistika ne tik dar labiau paaugo (9 iš 13), bet ir „Žalgiris“ įgijo 14 taškų pranašumą – 56:42. Netrukus du tritaškius iš tiek pat mėginimų sušveitė ir Rolandas Šmitas, padidinęs kauniečių persvarą iki rekordinių 18 taškų – 62:84.

Lemiamame ketvirtyje po Maneko baudų ir 5 tritaškio žalgiriečiai išsiveržė į priekį 15 taškų skirtumu, tačiau tuomet šlubavusio Moneke užkurta „Baskonia“ spurtavo 12:1 ir sugrąžino intrigą. Visgi tuomet baudas sumetė Šmitas, po laimėto trenerio iššūkio puikiai prasiveržė Dovydas Giedraitis ir paskutinį spurtą surengę „Žalgiris“ nužygiavo iki užtikrintos pergalės.

„Baskonia“: Chima Moneke 32, Markusas Howardas 26, Codi Milleris-McIntyre’as 7.

„Žalgiris“: Rolands Šmits 21, Brady Manekas 17, Keenanas Evansas 14, Tomas Dimša ir Dovydas Giedraitis po 13.