Trinchieri ranka matėsi jau Kaune: kuo jis kitoks nei Maksvytis?

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 6 min skaitymo trukmė
Kauno „Žalgirio“ treneriai. BNS foto. Osportas.lt foto montažas

Antradienį prieš Kauno „Žalgirį“ kritęs Berlyno ALBA komandos strategas Israelis Gonzalezas teigė nepastebėjęs daug pokyčių nuo pirmųjų rungtynių.

Visgi jau po pirmųjų „Žalgirio“ rungtynių vadovaujant Andrea Trinchieri pasimatė, jog kauniečių žaidimo braižas bus kitoks.

Pirmiausia krepšinio treneriui Tomui Purliui įstrigo gerokai greitesnis ir drąsesnis „Žalgirio“ žaidimas. Skirtingai nei vadovaujant Kaziui Maksvyčiui, žalgiriečiai nesibodėjo atakuoti krepšio jau pasitaikius pirmai progai.

„Aš nesutikčiau su Israeliu Gonzalezu, kad visiškai nesimatė pokyčių. Palyginus su Maksvyčiu, pirmiausia man į akis krito žymiai, žymiai greitesnis žaidimas, ypač pirmoje rungtynių pusėje. Gavę kamuolį prie tritaškio linijos žaidėjai net negalvodavo, ką daryti toliau.

Ne kartą jau šnekėjome apie tai, kad kartais „Žalgirio“ žaidėjai būdami laisvi ne mesdavo, o ieškodavo dar geresnių progų. Kartais tai pasiteisindavo, bet kartais tų geresnių progų jie ir nerasdavo. Sakyčiau, kad per tai mes netgi pralaimėjome keletą rungtynių.

Labai įstrigo situacija, kai Tomas Dimša atkovojo kamuolį puolime, nubėgo į kampą, atsisuko ir šveitė trajaką. Galvojau, kad nuo Kazio už tokius sprendimus jis būtų gavęs pylos. Matosi, kad tas skirtumas tikrai yra.

Kartais pagalvodavau, kad gal patys žaidėjai negali bėgti į greitą puolimą, nes Evansas, Šmitas, Birutis ir Hayesas nėra iš tų, kuriem patinka greitas bėgimas. Bet matome, kad vakar jie bėgo žiauriai greitai. Žaidimo stilius buvo visiškai kitoks.“

Purlys taip pat atkreipė dėmesį ir į aktyvesnį rankų darbą gynyboje, ką liudijo 10 žalgiriečių perimtų kamuolių.

„Akcentuodavome tai, kad „Žalgirio“ žaidėjų, ypač lietuvių, rankos gynyboje dirbdavo labai prastai. Taip, vakar Hayesas su Evansu perėmė daugiausiai kamuolių, bet ir kitų žaidėjų rankos jau dirbo gerokai geriau. Gynyba bei greitos rankos ir buvo ta priežastis, kodėl mes pabėgome 3 kėlinyje.“

Stipriai pagreitėjęs žaidimas antradienį leido geriau atsiskleisti ir iki tol nežibėjusiems, tačiau svarbiems rotacijos žaidėjams.

Po mačo itin liaupsinamas buvo Luko Lekavičiaus žaidimas. „Žalgirio“ mažylis pelnė 9 taškus, atkovojo net 6 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Rekordines sezono rungtynes Lekavičius sužaidė dviejuose elementuose – minučių skaičiuje (24) ir naudingumo baluose (16).

„ALBA yra bėganti komanda, todėl specialiai greitinti žaidimo prieš juos nebuvo tikslo. Vadinasi, kad „Žalgiris“ bėgs ir prieš kitas komandas.

„Žalgirio“ žaidime labai trūko lengvų taškų. Bėgimas ir išnaudojimas kiekybinės persvaros yra statistiškai lengviau nei žaisti 5 prieš 5. Manau, kad tai ir bus pagrindinis akcentas, nes kažką Trinchieri turės keisti. Logiška. Jeigu kažko nesiruošiama keisti, kam tada reikėjo pokyčių trenerio poste?

Žiūrint į paprastus, „sausus“ skaičius, kur nebuvo išnaudojamas visas potencialas, buvo greitas puolimas. Juolab prisiminkime, kad komandoje nėra to tikro įžaidėjo, kuriam pirmas pasirinkimas yra ne perdavimas, o metimas. Greitas puolimas šią skylę kažkiek užkamšo.“

Pirmoji „Žalgirio“ rungtynių pusė buvo tarsi NBA Kaune. Trinchieri komanda jau per pirmus 2 kėlinius išmetė net 20 tritaškių, iš kurių pataikė 9 ir išlaikė Eurolygoje rekordinį 40 proc. viršijantį tikslumą.

„Tu esi taikliausia komanda Eurolygoje, bet kažkodėl esi turnyrinės lentelės dugne. Galbūt kai kuriais momentais reikia išmesti daugiau tų tritaškių, jeigu juos pataikai geru procentu.

Greitajame puolime galiausiai susikuriama lengvesnių metimų. Man buvo keista, nes Maksvytis Lietuvos rinktinėje tai leisdavo daryti, prisimenant tą patį Bendžių ir kitus. Tai man buvo kažkiek keista. Manau, kad šioje vietoje naujasis treneris taip pat turi pristatyti pokyčių.“

Nuo sezono pradžios Purlys pažymėdavo, jog „Žalgirio“ gynėjų grandyje vyrauja šioks toks chaosas, kai po 5-4 minutes yra išdalijama trims žaidėjams.

Antradienį „Žalgirio“ arenoje prisistatęs Trinchieri priekaištavo jau pirmajame kėlinyje panaudojo 11 žaidėjų, o po mačo priekaištavo sau, jog į aikštę neišleido Danieliaus Lavrinovičiaus.

Visgi iš italo veiksmų galima spręsti, jog „Žalgirio“ rotacijos tam tikrose rungtynėse trumpės. Minėtasis Lavrinovičius aikštelėje taip ir nepasirodė, Dovydas Giedraitis gavo sužaisti tik keliolika sekundžių, o „Žalgiris“ vertėsi su 10 žaidėjų.

„Pastebėjau ir tai, kad buvo ženkliai sumažinta žaidėjų rotacija, nes iš esmės žaidė 10 žaidėjų. Giedraičio sekundžių aš žaidimu nelaikau. Atvirai pasakius, man dvikovoje su „Maccabi“ visų 12 žaidėjų išleidimas nebuvo visiškai logiškas, juolab kad „Žalgiris“ – ne Madrido „Real“ ar ne kokia kita topinė komanda, kur bet kuris žaidėjas nuo 1 iki 12 yra panašaus lygio ar geresnis už varžovus.

Manau, kad tai yra normalu. Mane net kažkiek nustebino Lekavičiaus minutės. Kaip ir sakė pats Trinchieri, tai yra žaidėjas, kuris turi savo pliusus ir minusus. Matėme, kad būtent jis buvo vinis atakose, kūręs žaidimą.

Iki šiol paskutinėse atakose būdavo mažai užtvarų be kamuolio, žaidėjai išsikeisdavo ir Evansas ar Ulanovas žaisdavo vienas prieš vieną. Dabar situacija buvo visai kitokia, po užtvaros į jam patogią kairę pusę buvo išvestas Lekavičius ir sėkmingai užbaigė praktiškai lemiamą ataką.“

Pasidalinti