Trinchieri: „Aš esu realistas – „Rytas“ yra favoritai“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 6 min skaitymo trukmė
Andrea Trinchieri Teodoro Biliūno/BNS nuotr.)

Kauno „Žalgiris“ išvengė juodžiausio scenarijaus – trečiose „Betsafe-LKL“ rungtynėse įveikė Vilniaus „Ryto“ komandą ir sušvelnino serijos rezultatą iki 1-2.

Andrea Trinchieri neklydo, po antrųjų rungtynių teigdamas, kad serija dar grįš į Vilnių.

„Sveikinimai mano žaidėjams. Žaidėme su puikia energija. Turėjome daug pagalvos iš žaidėjų, kurie iki tol nebuvo labai geri. Mums to reikėjo.

Dabar mums reikia pakeisti savo žaidimą. Mes įėjome į seriją. Galime būti tik geresni. Laimėjome prieš puikų Fosterio pasirodymą, kuris pataikė sunkius metimus.

Kamuolys yra jų pusėje, o mes turime pasiruošti. Turime pasiruošti, kad sužaistume dar vienas geras rungtynes. Esu tikras, kad galime būti geresni. Šiandien padarėme viską, ko reikėjo pergalei. Nuo pirmo ginčo kamuolio iki pat pabaigos.“

– Ar turėjote individualių pokalbių su žaidėjais prieš rungtynes?

– Aš individualius pokalbius turiu kiekvieną dieną. Tad atsakymas yra „taip“.

– Minėjote, kad vienos pergalės reikia, jog komanda įeitų į seriją. Ar būtent tokių rungtynių jums reikėjo?

– Aš esu realistas. Suprantu, kad jie dabar yra favoritai. Jie pirmauja 2-1, turi ketvirtąsias rungtynes namuose. Mes neturime Keenano. Puikiai suprantu realybę. Bet žinau, kad galime žaisti geriau. Jie laimėjo pirmas dvi rungtynes, bet klausimas – kaip? Negaliu pasiduoti emocijoms, bet mes pralaimėjome du mačus, kuriuos kontroliavome, po pratęsimo.

Turėjome laimėti rungtynes Vilniuje, tad dabar turėjome nusiųsti žinutę. Mes esame čia ir norime žaisti. Turime rasti sprendimus šiai nesąžiningai mus ištikusiai situacijai. Visą sezoną tu lipdai komandos ryšius ir pabaigoje tikiesi būti geriausia versija. Ir tada įvyksta kažkas, kas viską sugadina. Reikia tai sugerti, atrasti balansą ir atrasti visai kitą žaidimo stilių.

Dabar mes laimėjome ir žinome, kad galime laimėti. Jie tikrai yra favoritai. Jie turi viską, kad laimėtų šį titulą, bet aš lieku su savo žaidėjais. Aš jais pasitikiu. Ketinu juos pastumti virš limitų. Turime pakeisti žaidimo stilių. Mes tampame darbininkų komanda, kasanti purvą, daranti visus mažus dalykus, kurių anksčiau vengdavome, nes turėjome didelį potencialą puolime.

– Dimša ir Šmitas pabaigoje patyrė traumas. Kokia jų situacija?

– Viskas labai šviežia ir aš nežinau. Žinau, kad jie mums labai padėjo. Tikiuosi, kad nieko rimto. Rungtynėse buvo daug kontakto, provokacijų. Tikiuosi jiems viskas bus gerai.

– Po praėjusių rungtynių daug kalbėjote apie teisėjus. Ar nenustebote nesulaukęs lygos reakcijos?

– Linksmas klausimas. Aš esu žmogus, kuris mėgsta mokytis. Kiekviena diena yra puiki kažką išmokti. Kiekviena diena yra galimybė suprasti, kaip vyksta dalykai ir būti geresniam. Aš nenoriu mokėti už dar vienus gerus pietus lygos oficialiems asmenims dėl savo komentarų. Gerai, kad gyvename 2024-aisiais. Aš nieko nekomentuosiu. Viskas yra nufilmuota. Jūs galite pamatyti viską.

Aš visada ginsiu savo žaidėjus. Jei tai kainuos prabangią vakarienę su šampanu kažkam, kas gaus mano sumokėtos baudos pinigus, te bunie. Visi gali matyti viską ir pasidaryti išvadas.

– Kodėl šiandien nerungtyniavo Riversas?

– Trenerio sprendimu.

– Kokį Milaknį prisimenate?

–Pamenu valandas, praleistas aiškinant savo gynėjams kaip negauti tritaškio. Jis buvo protingas, efektyvus, puikus komandos žaidėjas. Smagu matyti, kaip žmonės jį čia myli.

– Pirmoje atakoje gavote įspėjimą dėl techninės. Kaip pavyko jos išvengti?

– Aš mokausi. Jie nusiuntė man žinutę. Galiu būti užsispyręs. Užsispyręs nėra tas pats, kas protingas. Arba galiu mokytis.

–Minėjote, kad nesate favoritai, bet prieš serija tokiais būvote laikomi.

– Mes nesame favoritai, nes jie laimėjo pirmus 2 mačus. Mes turime laimėti išvykoje. Tai realybė. Mes netekome talentingiausio žaidėjo puolime. „Rytas“ žaidžia su dideliu pasitikėjimu. Jie patikėjo, kad be Keenano gali mus įveikti.

Šiandien mes galėjome palūžti, bet ne. Mes gyvi. Davėme sau dar vieną progą. Nekalbu, kas buvo prieš seriją ar viduryje sezono. Kalbamės po kiekvienų rungtynių. Mano žaidėjai rado kelią ir tai vienintelis dalykas , kuris skaitosi.

– Kas lemia „Ryto“ laimimą kovą dėl kamuolių?

– Pražangos. Pavyzdžiui, pabaigoje, kai Šmitas gavo traumą, teisėjai manęs atsiprašė, nes ten buvo pražanga. Aš ruošiu komandą, Žibėnas ruošia savo, žaidėjai žiūri vaizdo peržiūras. Tikiu, kad tą įtakoja ir teisėjai. Vertinu, kad teisėjas prisipažįsta, kad susimovė. Aš tikiu, kad iš 15 tūkstančių sirgalių niekas neserga už teisėjus. Tai nėra tiesiog sunkus, tai labai sunku. Jie labai agresyviai puolime lipa ant kamuolių. Sušvilptos pražangos pakeistų skaičius, o dabar mes turime problemų su traumomis.

– Ar žiūrėdamas video, matėte savo klaidų pirmose rungtynėse?

– Daugybę, bet nesakysiu kokias.

– Ar žaidimo plane buvo numatyti Gyčio Radzevičiaus laisvi metimai iš krašto?

– Jis atliko tik 3 metimus. Aš tikrai nesuprantu klausimo. Taip, kartą mes neleisdami mesti Gorhamui palikome jį laisvesnį. Žaidimo planas nereiškia, kad gali kontroliuoti kiekvieną ataką. Tokio plano nebuvo, taip tiesiog atsitiko.

Ketvirtosios finalo serijos rungtynės bus žaidžiamos Vilniuje. Jų pradžia – trečiadienį, 18:50.

Pasidalinti