Trileris Monake: Šaro „Fenerbahče“ pratęsime pavogė pergalę iš Motiejūno kompanijos

Monaco - Fenerbahče (Euroleague.net nuotr.)

Galingai startavusi Donato Motiejūno atstovaujama „Monaco“ ekipa Eurolygos ketvirtfinalio seriją prieš Stambulo „Fenerbahče“ pradėjo pralaimėjimu.

Trečiadienį pirmosiose serijos iki trijų pergalių rungtynėse Šarūno Jasikevičiaus komanda po pratęsimo Saša Obradovičiaus auklėtinius nugalėjo 95:91.

Antrosios komandų tarpusavio rungtynės už dviejų dienų taip pat vyks Monake, vėliau serija vienam dviems mačams kelsis į Turkijos sostinę.

Reguliariajame sezone „Fenerbahče“ ir „Monaco“ buvo pasidalijusios po pergalę.

Iškovoti pergalės „Fenerbahče“ nesutrukdė ir lyderio Scottie Wilbekino patirta trauma. Šaro komanda taip pat vertėsi be traumuoto centro Jonathano Motley.

Lyderio vaidmens trečiadienį netikėtai ėmėsi karjeros rungtynes Eurolygoje sužaidęs Nate’as Sestina. Prieš tai dukart 14 taškų stipriausiame turnyre vertęs amerikietis šįkart pasižymėjo 16 taškų, 6 atkovotais kamuoliais ir 16 naudingumo balų.

Puikiai mačą pradėjęs Motiejūnas iš viso aikštėje praleido 21 minutę, pelnė 12 taškų, atkovojo 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išrašė bloką ir surinko 14 naudingumo balų.

Pirmuosius taškus trečiadienio rungtynėse pelnė Nigelas-Hayesas Davisas, tačiau tuomet „Monaco“ spurtavo 14:2 ir įgijo dviženklį pranašumą. Galingo pirmo kėlinio pagrindiniu veikėju tapo ne kas kitas, o Motiejūnas, pataikęs du tritaškius, abi baudas, atkovojęs kamuolį ir surinkęs net 11 naudingumo balų.

Antrą kartą aikštelėje lietuvis pasirodė tik antro kėlinio paskutinėmis sekundėmis, tačiau „Monaco“ ir be lietuvio saugojo solidų pranašumą – 46:37.

Po ilgosios pertraukos Motiejūnas pataikė baudos metimą ir „Monaco“ vėl įgijo dviženklį pranašumą (47:37). Visgi tuomet Nickas Calathesas pataikė dvitaškį, du tolimus metimus susmeigė Marko Guduričius ir Hayesas-Davisas, o aikštėje įsitvyrojo atkakli kova.

Ketvirto kėlinio pradžioje Calathesas sumetė abi baudas ir „Fenerbahče“ pirmą kartą vėl buvo priekyje – 62:61. Visgi tuomet „Monaco“ spurtavo 9:0. Likus kiek daugiau nei 4 minutėms Motiejūno komanda vis dar pirmavo 74:65, bet tuomet svarbų kamuolį puolime atkovojo Hayesas-Davisas, kuris dar ir sumetė abi baudas.

Mike’as Jamesas pradėjo šaudyti neparuoštus metimus, o Tyleris Dorsey susmeigė du tritaškius paeiliui. „Fenerbahče“ spurtas tęsėsi ir po Calatheso dvitaškio bei Hayeso-Daviso 2 taškų su pražanga Šaro komanda pirmavo 80:76.

Visgi po minutės pertraukėlės „Monaco“ atsigavo ir spurtavo 5:0. Nors Calathesas prametė tris baudas paeiliui, ketvirtoji tikslą pasiekė. „Monaco“ paskutinėje savo atakoje neužpuolė, tačiau ir Marko Guduričius per 10 sek. rezultatyvios atakos nesuorganizavo.

Pratęsime į aikštę grįžo nuo ketvirto kėlinio pirmos pusės dėl 4 pražangų ant suolo laikytas Motiejūnas, pataikęs baudą. Po jos Calathesas netikėtai paleido taiklų tritaškį, tą patį padarė ir Hayesas-Davisas, o po Sestinos tritaškio Stambulo klubo pranašumas išaugo iki nepanaikinamų 8 taškų.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidęs Hayesas-Davisas finišavo su 19 taškų, 7 atkovotais kamuoliais ir 23 naudingumo balais.

Calathesas pridėjo 17 taškų, atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir nors pataikė tik 5 iš 10 baudų, surinko 15 naudingumo balų.

„Monaco“ komandoje 19 taškų rinko Okobo, po 16 pridėjo Jamesas ir Jordanas Loydas.