Londonas triumfuoja: baudinių seriją laimėjusi „Arsenal“ grįžta į Čempionų lygos ketvirtfinalį!

Martinas Odegaardas (Scanpix nuotr.)

Savo sugrįžimą į Čempionų lygą po 6 metų pertraukos Mikelio Artetos vadovaujamas Londono „Arsenal“ klubas dramatiškai pratęsė baudinių serijoje.

Antradienį Londono klubas per pagrindinį laiką 1:0 nugalėjo „Porto“ ekipą, kuri identišku rezultatu triumfavo pirmajame komandų mače. Pratęsime nė viena komanda neturėjo realių progų pasižymėti ir nugalėtojas turėjo spręstis baudinių serijoje. Joje 4:2 triumfavo šeimininkai.

Tai buvo pirmoji baudinių serija nuo 2015-2016 metų sezono, kai ji vyko finale tarp Madrido „Real“ ir „Atletico“ komandų.

Pirmuosius du „Arsenal“ baudinius sumušė kapitonas Martinas Odegaardas bei Kai Havertzas. Nuo žymos neklydo ir Pepe, tačiau antrąjį „Porto“ baudinį į virpstą sukirto Wendelis.

Kitus du „kanonierių“ baudinius realizavo Bukayo Saka ir Declanas Rice’as. Galiausiai baudiniai baigėsi, kai pirmajame mače įvartį mušusio Wendersono Galeno smūgį atrėmė Davidas Raya.

„Arsenal“ ekipa Čempionų lygos ketvirtfinalyje žais pirmą kartą nuo 2009-2010 m. sezono. Nuo to laiko Artetos komanda dar 7 kartus buvo pasiekusi Čempionų lygos atkrintamąsias, tačiau peržengti aštuntfinalio barjero nesugebėdavo.

Vienintelį antradienio mačo įvartį per pagrindinį laiką pelnė belgas Leandro Trossard’as, pasižymėjęs trečią kartą šio sezono Čempionų lygoje.

Šiame mače užfiksuotas ir įspūdingas rekordas. „Porto“ gynėjas Pepe būdamas 41-erių metų ir 26 dienų amžiaus tapo vyriausiu Čempionų lygos žaidėju istorijoje.