Trilerio vertas C grupės finišas: dievišką įvartį pelniusi Meksika krito paskutinę minutę

Meksikos rinktinė paskutinėse C grupės rungtynėse iškovojo pergalę, tačiau į aštuntfinalį nepateko po 95 minutę praleisto įvarčio.

Meksikiečiai trečiadienį 2:1 nugalėjo Saudo Arabiją ir buvo labai arti patekimo į aštuntfinalį, nes Argentina 2:0 nugalėjo Lenkiją.

52-ą minutę po dieviško Luiso Chavezo baudos smūgio iš 30 metrų Meksika išsiveržė į priekį 2:0 ir toliau spaudė varžovus. Nors su Lenkija iki pat rungtynių pabaigos turėjo tokį patį įvarčių santykį ir tiek pat tikslių smūgių, lenkai turėjo viena geltona kortele mažiau – 5:7.

Visgi 95-ą minutę geltonos kortelės neteko prasmės, nes Salemas Al-Dawsaris po meksikiečių klaidos pelnė įvartį.

Meksika dar turėjo pusantros minutės vilties mušti trečią įvartį. Kadangi įmušusi ji pasaulio čempionate būtų pasižymėjusi daugiau kartų už lenkus, į aštuntfinalį būtų žengę būtent Gerardo Martino auklėtiniai.

Deja, likusių sekundžių jiems neužteko ir nuaidėjus finaliniam švilpukui meksikiečiai iš nevilties krito ant žemės – į aštuntfinalį žengė Lenkija.

Nors pirmajame mače sensacingai 1:2 nusileido Saudo Arabijai, pirmą vietą grupėje užėmė Argentina. Aštuntfinalyje ji žais prieš australus, lenkai – prieš pasaulio čempionę Prancūziją.

Meksikos pasaulio čempionato atkrintamosiose nebus pirmą kartą nuo 1994 metų. Grupių etapą ji įveikė visuose septyniuose prieš tai vykusiuose čempionatuose.