Trigubą dublį surinkęs Dončičius tritaškiu išplėšė pergalę antrose konferencijos finalo rungtynėse

Pergalingas Dončičiaus metimas (Scanpix nuotr.)

Minesotoje šią naktį ryškiausiai švietė Lukos Dončičiaus žvaigždė. Slovėnas ne tik surinko trigubą dublį, bet ir tolimu metimu atvedė Dalaso „Mavericks“ į pergalę antrose NBA Rytų konferencijos finalo rungtynėse.

Minesotos „Timberwolves“ neišlaikė turėto 18-os taškų pranašumo, o paskutinį žodį mače tarė Dončičius, įmetęs tritaškį per Rudy Goberto rankas – 109:108.

Nei karto namų pranašumo neapgynę MInesotos krepšinininkai serijoje iki 4 pergalių atsilieka 0-2. Kitos dvi rungtynės bus žaidžiamos Dalase.

Pirmoje mačo dalyje „Timberwolves“ pirmavo 18 taškų, o trečiojo ketvirčio pradžioje jų persvara dar siekė 16 taškų – 68:52. Dalaso žaidėjai dar tame pačiame kėlinuke buvo priartėję iki 2 taškų, o prieš lemiamą atkarpą šeimininkų pranašumas buvo 7 taškai – 86:79.

Paskutinį ketvirtį dviem tritaškiais pradėjo Kyrie Irvingas ir „Mavs“ išsiveržė į priekį. Pirmaujančios komandos keitėsi kelis kartus, o likus žaisti pusantros minutės Anthony Edwardsas baudų metimais padidino „Timberwolves“ pranašumą iki 5 taškų.

Tritaškį smeigė Irvingas, kuris 13 iš savo 20 pelnytų taškų surinko ketvirtame kėlinuke. Minesotos krepšininkai klydo, o „Mavericks“ atiteko kamuolys likus žaisti 12 sekundžių ir atsiliekant dviem taškais. Dončičius liko prieš geriausiai besiginančiu NBA žaidėju išrinktą Gobertą.

Slovėnas paleido sau įprastą tritaškį po atšokimo atgal ir kamuolys skrodė tinklelį. „Timberwolves“ turėjo 3 sekundes išsigelbėti, tačiau Nazo Reido tolimas metimas buvo netaiklus. Reidas iki to momento buvo pataikęs 7 tritaškius ir 8.

Rungtynių herojus Dončičius viso surinko 32 taškus, išdalino 13 rezultatyvių perdavimų ir sugriebė 10 kamuolių. Jam geriausiai talkino Irvingas – 20 taškų. Danielis Gaffordas pridėjo 16, Dereckas Lively – 14, PJ Washingtonas – 10 taškų.

Minesotos komandoje Reidas pelnė 23 taškus. Komandos lyderis Eswardsas surinko 21 tašką, tačiau pataikė tik 5 metimus iš 17. Mike’as Conley pridėjo 18, Gobertas – 16, o Karlas Anthony-Townsas – 15 taškų.