Trejeto nesustabdęs „Žalgiris“ dramatiškai įveikė „Nevėžį“

Laurynas Birutis (LKL nuotr.)

Pirmoje mačo dalyje tritaškiais užmėtytas, tačiau trečiajame kėlinyje Eurolygos režimą įjungęs Kauno „Žalgiris“ pasivijo „Betsafe-LKL“ čempionato lyderius.

Sekmadienio vakarą Kazio Maksvyčio auklėtiniai po atkaklios kovos 102:98 palaužė vieną iš LKL autsaiderių Kėdainių „Nevėžį“.

3 „Nevėžio“ žaidėjai – Zane’as Watermanas (31 tšk.), Seanas McNeilas (29 tšk.) ir Carlosas Jurgensas (20 tšk.) – surinko 80 komandos taškų, likę – tik 18.

Abi komandos rungtynes pradėjo rezultatyviai, tritaškiu į jas įsijungė ir jaunasis žalgirietis Nedas Montvila, jam tolimu metimu iškart atsakė Seanas McNeilas (25:21). Antrojo kėlinio starte „Nevėžio-Optibet“ legionierius išprovokavo Tomo Dimšos pražangą mesdamas iš toli, vėliau pridėjo tritaškį su Rolando Šmito taisyklių pažeidimu (31:25).

Iki ilgosios pertraukos Kėdainių klubas sugebėjo atsiplėšti 57:46, tačiau pailsėję žalgiriečiai šį deficitą sudegino per pustrečios minutės, rezultatą persvėrė Šmitas (60:59). Netrukus Dimšos tritaškis sukrovė šeimininkams dviženklę persvarą (73:63).

„Žalgiris“ vien trečiajame kėlinyje suvertė 37 taškus, bet pergalės tuo negarantavo – likus žaisti pusketvirtos minutės Courtney Ramey mažino skirtumą iki vienženklio (88:96). Zane’as Watermanas metimu iš vidutinio nuotolio dar labiau apkarpė deficitą (92:98). Techninė pražanga skirta Gediminui Petrauskui, Dimša baudų metimais pelnė šimtąjį komandos tašką, Watermanas tritaškiu palaikė intrigą – 95:100.

Justino Marcinkevičiaus ir Ramey baudų metimai paliko šeimininkams vos dviejų taškų persvarą (98:100). Favoritų pergalę baudų metimais įtvirtino Šmitas.

Nugalėtojų gretose universalų pasirodymą surengė Laurynas Birutis – 25 minutės, 10 taškų (4/5 dvitaškių, 2/4 baudų metimų), 7 atkovoti ir perimtas kamuolys, 6 rezultatyvūs perdavimai, 3 blokai, klaida, pražanga ir 25 naudingumo balai.

„Nevėžis-Optibet“ rungtynes pasitiko gerokai nukraujavęs – komandai padėti negalėjo Ignas Vaitkus ir Lovre Bašičius, ketvirtajame kėlinyje susižeidė Carlosas Jurgensas. Gausus ir po dvigubos Eurolygos savaitės žaidusio „Žalgirio“ netekčių sąrašas – sveiksta Brady Manekas, Arnas Butkevičius ir Lukas Lekavičius.

Tai buvo antrasis ekipų susidūrimas šį sezoną – spalį Kėdainiuose žalgiriečiai triumfavo 76:70.

Po tokios rungtynių baigties „Žalgiris“ dalinasi pirmąją vietą lygoje su Vilniaus klubais „Rytu“ (11/2) bei „Wolves“ (11/2). Tuo tarpu Kėdainių ekipa lenkia tik „Šiaulius“ (1/11).

Žalgiriečių kitą sekmadienį laukia mūšis dėl pirmosios vietos ir Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) ketvirtfinalio repeticija prieš „Wolves“, „Nevėžio-Optibet“ laukia namų rungtynės prieš Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ (8/4).