Trečios pozicijos reanimacija: kaip Mitchellas pakeistų „Žalgirį“?

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Edgaras Ulanovas, Arnas Butkevičius ir Mattas Mitchellas

Kauno „Žalgiris“ artėja prie susitarimo su vienu Stambulo „Bešiktaš“ lyderiu šiame sezone buvusiu Mattu Mitchellu.

Mėnesio pradžioje Turkijos žiniasklaidoje pasirodžiusią naujieną patvirtino ir Donatas Urbonas iš „Basketnews“.

Europos taurėje šį sezoną Mitchellas vidutiniškai rinko 12,5 taško, 4,9 atkovoto kamuolio ir 11,8 naudingumo balo. Jo tritaškių pataikymas turnyre siekė 39,5 proc. (17/43).

„Žalgiriui“ skirtoje laidoje „Širdyje žaliai balti“ jaunimo rinktinių treneris Tomas Purlys kiek stebėjosi, kad arti susitarimo su komanda yra trečios pozicijos žaidėjas, kurioje „Žalgiryje“ rungtyniauja Edgaras Ulanovas ir Arnas Butkevičius.

Tačiau Purlys įžvelgė akivaizdžius skirtumus tarp Kauno komandos senbuvių ir potencialaus naujoko.

„Mes šnekėjome, kad daugiau reikia ketvirto numerio. Žiūrint į Mitchellą, akivaizdu, kad tai yra visiškas trečias numeris. 198 centimetrai, sveria 107 kilogramus. Toks fiziškas.

Ar mums reikia trečio numerio? Turime Butkevičių, turime Ulanovą. Taip, jie geri žaidėjai. Šis sezonas Ulanovui nebuvo labai lengvas. Buvo blyksnių, bet labiau sezonas buvo nuviliantis. Butkevičius turėjo problemų su traumomis.

Jiems abiem yra 32 metai, o Mitchellui – 25. Man labiausiai trūksta trečioje pozicijoje tokio žaidėjo, koks yra Mitchellas. Kuris galėtų žaisti vienas prieš vieną. Kad nebūtų tokių dalykų, kad Butkevičius su Ulanovu rungtynės baigia su 0 taškų. Kitose vienas 2, kitas 4 ir taip toliau.“

Šiame sezone Eurolygoje komandos kapitonas Ulanovas ant parketo vidutiniškai leido po 28 minutes ir rinko po 7,6 taško. Iš toli Ulanovas pataikė tik kiek daugiau nei kas ketvirtą metimą (28,4 proc.). Net 19 mačų Edgaras pabaigė nei karto neįmetęs iš toli.

Butkevičius, garsėjantis kaip gynybos specialistas, vidutiniškai rinko vos 5 taškus. Jo tritaškių pataikymo procentas buvo gana aukštas – 38,9 proc., bet per visą sezoną Arnas įmetė vos 14 tolimų metimų.

„Gynyboje, ypatingai Butkevičius, yra geras žaidėjas, bet mes labai stringam puolime. Norėtųsi geresnio taškų rinkėjo būtent šioje pozicijoje, – apie komandos ribotumą puolime toliau dėstė Purlys.

– Tikrai įdomi situacija. Ulanovą tada reikėtų tempti labiau į ketvirtą poziciją – būtų toks ketvirtas-trečias. Aš nežinau, kaip susiklostys viskas, bet man Ulanovas su Butkevičiumi truputį nesižiūri. Puolimas toje pozicijoje yra labai ribotas.

Ule geriau žiūrisi ketvirtoje pozicijoje. Man tikrai norėtųsi tokio scorerio, kaip Mitchellas. Gerą prasiveržimą turi, tikrai neblogas gynyboje, turi ilgas rankas. Gerai užsibaiginėja po kontakto. Gali pats susikurti metimą. Tritaškių taiklumas gal nėra labai geras – apie 30 proc. Bet tai yra žaidėjas, kuris puolime „Žalgirį“ padarytų įvairiapusiškesnį.“

Pasidalinti