Trečias „Visų žvaigždžių“ rungtynes aptaręs Sabonis: kai kurie varžovai specialiai kabinasi į lūžusį pirštą

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 9 min skaitymo trukmė
Domantas Sabonis. Sakramento „Kings“ facebook nuotr.

Vienu pagrindinių Sakramento „Kings“ komandos lyderių tapęs Domantas Sabonis ruošiasi trečią kartą karjeroje dalyvauti „Visų žvaigždžių“ rungtynėse.

Nors čia du sykius žaidė atstovaudamas Indianos „Pacers“ komandai, šis kartas, pasak 26-erių lietuvio, yra reikšmingiausias.

„Manau, kad šis patekimas į „Visų žvaigdžių“ rungtynes man reiškia daugiausiai, – „The Athletic“ tinklapiui kalbėjo krepšininkas. – Tikriausiai dėl to, jog tai pavyko pasiekti su „Kings“ uniforma. Mainų metu buvo pasakyta daug dalykų, tačiau komandos vadovybė tikėjo manimi ir mano galimybėmis pakeisti franšizę. Žinant tai, kokia konkurencinga yra Vakarų konferencija, man labai džiugu dėl pačios organizacijos ir miesto.“

Šį sezoną Sabonis demonstruoja išties neįtikėtinus rezultatus. Šiuo metu centras iš Lietuvos lyderiauja visoje NBA pagal surinktus dvigubus dublius (45), vidutiniškai renka po 18,8 taško, atkovoja 12,2 kamuolio ir atlieka 6,9 rezultatyvaus perdavimo.

Ir šiuos skaičius lietuvis renka su skilusiu dešinės rankos piršto kaulu. Šia Sabonio trauma nesibodi pasinaudoti ir kai kurie žaidėjai, specialiai bandantys sužeisti savo varžovą.

„Taip, buvo keli tokie žaidėjai. Nebadysiu į juis pirštais, tačiau keli tikrai buvo, – nuoskaudomis dalijosi Sabonis. – Kai kurie žaidėjai net juokauja apie tai. Kartais tikrai jaučiasi, kad žaidėjas elgiasi įtartinai. Buvo atvejų, kai kovodavom dėl atšokusio kamuolio, bet varžovui labiau rūpėjo mano pirštas.“

Kai įvyko mainai tarp „Pacers“ ir „Kings“, daug žmonių kalbėjo, kad su pastarosios komandos uniforma niekada nepateksi į „Visų žvaigždžių“ rungtynes. Žinant tai, ką jumsreiškia artėjantis savaitgalis?

– Manau, kad šis patekimas į „Visų žvaigdžių“ rungtynes man reiškia daugiausiai. Tikriausiai dėl to, jog tai pavyko pasiekti su „Kings“ uniforma. Mainų metu buvo pasakyta daug dalykų, tačiau komandos vadovybė tikėjo manimi ir mano galimybėmis pakeisti franšizę. Tačiau tai – ne vien mano nuopelnas. Prie dabartinio rezultato prisidėjo labai daug detalių ir žmonių.

Tačiau aš buvau tarsi pirmoji pokyčių dalis, tad jaučiau didelę atsakomybę. Faktas, jog į „Visų žvaigždžių“ rungtynes patekau ne iš Rytų, o iš Vakarų konferencijos, reiškia labai daug.

Šiuo metu Vakarų konferencijoje esame treti. Mūsų tikslas – čia ir likti arba netgi lipti aukščiau. Žinant tai, kokia konkurencinga yra Vakarų konferencija, man labai džiugu dėl pačios organizacijos ir Sakramento miesto.

„Visų žvaigždžių“ savaitgalyje turėsime net keturis žaidėjus: mane, Foxą, Keviną ir Keeganą. Nežinau, kada paskutinį kartą tai buvo įvykę.

Domantas Sabonis (ZUMAPRESS.com-SCANPIX nuotr.)
Domantas Sabonis (ZUMAPRESS.com-SCANPIX nuotr.)

– Paskutinį kartą du žaidėjus „Visų žvaigždžių“ rungtynėse „Kings“ turėjo 2004 metais. Kalbame apie beveik 20 metų tarpą.

– Tai, jog visas tris dienas bus galima išvysti bent vieną „Kings“ žaidėją, yra nerealu. Jeigu planuoju čia likti ilgai, norėtųsi suvienyti miestą, krepšinio bendruomenę, fanus. Jų palaikymas būna neįtikėtinas kiekvienose rungtynėse. Tai yra mažiausia, ką dėl jų galėjome padaryti.

– Užsiminėte, kad planuotumėte Sakramente likti ilgai. Po mainų tiek komanda, tiek fanai, tiek jūs pats, atrodė, ateinate kaip į eksperimentą su nuliu pažadų apie ateitį. Ar šis nusiteikimas dabar pasikeitė?

– Mano nusiteikimas visada buvo toks, kad aš esu profesionalas ir pasistengsiu atiduoti visą save, kad ir kokioje komandoje rungtyniaučiau. Man čia labai patinka ir visi tą žino. NBA niekada negali numatyti ateities. Kažką panašaus matėme su Finikso „Suns“ mainais. Vyrukai, kurie, rodos, komandose turėtų likti ilgai, yra iškeičiami. Šiuo metu mūsų tikslas yra išsaugoti pozicijas Vakaruose, o asmeninės ateities klausimai dažnu atveju priklauso ne nuo vieno tavęs.

– Kalbant apie asmeninį sezoną, kai susižeidėte nykštį, iš jūsų sklido akivaizdus noras nekalbėti apie traumą. Tačiau apie tai nekalbėti yra sudėtinga, nes rizika atrodė milžiniška. Jūsų pasirinkimas žaisti komandai leido toliau lipti Vakarų konferencijos kopėčiomis. Nuo to laiko demonstruojate ir įspūdingą asmeninę statistiką. Visgi apie traumą labai daug nekalbate: kaip prisižiūrite, ar tai vis dar kelia nerimą, ar dabar teigiamai vertinate pasirinkimą žaisti ir t. t.

– Manau, kad pasielgiau teisingai nutardamas žaisti. Man yra labai sunku praleidinėti rungtynes. Su komanda visada juokavome, kad labai greitai išsigydau traumas, tad visų paprašiau man duoti kelias dienas tinimui sumažėti. Skaudėjo, tačiau negalėjau priimti to fakto, kad po operacijos reikėtų 6-8 savaičių reabilitacijos. Kalbame apie maždaug 25 rungtynes.

Su tuo susitaikyti buvo pernelyg sunku, nors dar niekad nebuvau susidūręs su panašia situacija. Žinodamas tai, kiek įdėjome darbo nuo mainų pradžios, negalėjau nuvilti komandos, juolab jei galiu žaisti su šia trauma. Todėl nusprendžiau pabandyti. Iš pradžių buvo baisu. Net ir dabar darome viską po treniruočių, po rungtynių, kasdien, kad situacija nepablogėtų.

– Kaip tai atrodo iš arti?

– Rankų terapija, ledas, įranga, kuri gydo mažomis elektros bangomis. Terapeutai žino, ką daro. Sėdėdamas namie ir žiūrėdamas televizorių vilkiu specialius prietaisus arba laikau ranką lede. Tikiuosi, kad vasarą neprireiks operacijos.

– Tikriausiai kai kurie vyrukai specialiai bando kažką atakuoti sužeistą vietą? Ar susidūrėte su situacijomis, kai varžovų intencijos buvo daugiau nei aiškios?

– Taip, buvo keli tokie žaidėjai. Nebadysiu į juis pirštais, tačiau keli tikrai buvo. Kai kurie žaidėjai net juokauja apie tai. Kartais tikrai jaučiasi, kad žaidėjas elgiasi įtartinai. Buvo atvejų, kai kovodavom dėl atšokusio kamuolio, bet varžovas labiau orientavosi į mano pirštą.

Tačiau nieko nesakau. Tiesiog toliau žaidžiu savo žaidimą. Norėčiau tuo nesirūpinti, nes kartais tikrai skauda, kai rungtynių metu susitrenkiu tą vietą.

– Ar prieš rungtynes turėjote dvejonių dėl žaidimo, ar visada jautėtės užtikrintai?

– Dažniausiai jaučiuosi gana užtikrintai. Sužeista mano dešinė, ne pagrindinė, ranka. Kartais skauda, tačiau kamuolio varymuisi ar perdavimams tai netrukdo. Tą darau tokiame pačiame lygyje kaip iki traumos.

– Prieš sezoną buvo kalbų, jog turėjote labai tvirtą nuomonę, kaip norite būti naudojamas aikštėje. Taip pat šnekėta, jog jūsų vizijos su treneriu Mike’u Brownu buvo gana skirtingos.

– Taip, diskusijų būna ir dabar. Mes kalbamės, tačiau ne iš blogos pusės. Tiesiog norime suprasti vienas kitą ir komandai atnešti kuo geresnį rezultatą. Sezono pradžioje save įsivaizdavau kaip kiek kitokį žaidėją, tačiau įpusėjus metams jaučiuosi taip, tarsi radome aukso viduriuką.

Domantas Sabonis ir treneris Mike’as Brownas. Scanpix nuotr.

– Ar galite įvardinti konkrečias situacijas ar vietas, kur jūsų ir trenerio požiūriai nesutapo?

– Dažniausiai dėl tam tikrų puolimo situacijų. Prieš sezoną galvojau, kad negalėsiu daug prasiveržinėti, tačiau kuo daugiau tą dariau, tuo dažniau treneris apie tai užsimindavo. Nebuvo taip, kad sumanėme ir padarėme. Abu iš lėto mokėmės ir stengėmės suprasti, ko norime. Prieš sezoną jis man tikriausiai buvo numatęs kiek kitokį vaidmenį nei dabar.

Prieš mums geriau suprantant vienas kitą, beveik visos strategijos remdavosi žaidimu du prieš du. Tą daryti galiu, tačiau jaučiu, kad turiu daugiau ginklų, kurių stinga kiti aukštaūgiai.

Iš pradžių buvo gana sunku, nes stengiausi rasti būdą, kaip likti savimi, bet tuo pačiu ir suprasti, ko iš manęs nori treneris. Taip nutinka kiekvieną kartą, kai į komandą ateina naujas strategas.

– Grįžtant prie „Visų žvaigždžių“ rungtynių ir po jų pelnamos lygos pagarbos, ar girdėjote Kyrie Irvingo komentarus apie jus ir De’Aaroną Foxą?

– Ne, negirdėjau. Tai nutiko po rungtynių Dalase?

Domantas Sabonis (Scanpix nuotr.)
Domantas Sabonis (Scanpix nuotr.)

– Taip, Irvingas buvo paklaustas apie jūsų duetą, žaidimą du prieš du ir panašiai. Jis kalbėjo, kad yra maloniai nustebintas, tačiau patarė nustoti išdavinėti savo paslaptis. Greičiausiai matė jūsų ir Foxo interviu „Slam Magazine“ kanalui, kuriame analizuojate savo žaidimo du prieš du situacijas. Taip jis tarsi atskleidė, kad prieš jus mėgino ieškoti silpnų vietų. Faktas, jog viena didžiausių lygos žvaigždžių jus kruopščiai analizuoja, tikriausiai yra komplimentas?

– Pagalvojau tą patį. Skamba labai šauniai. Augdamas Europoje tiesiog stebėdavau ir žavėdavausi krepšinio žvaigždėmis, o dabar viena tokių analizuoja mano žaidimą. Tai parodo pagarbą. Kelios rungtynės iš eilės prieš Dalasą, rodės, yra kažkas daugiau nei paprastos rungtynės. Jautėmės kaip atkrintamosiose.

Pasidalinti