Tragiškai pusę rungtynių atrodęs „Rytas“ sukomplikavo Čempionų lygos viltis

Marcusas Fosteris (FIBA nuotr.)

Pirmoje pusėje 23 taškais atsilikęs Vilniaus „Rytas“ (2-3) sukomplikavo savo šansus prasibrauti į kitą FIBA Čempionų lygos etapą.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai 90:101 nusileido „Bnei Hercliya“ (2-3) klubui iš Izraelio.

Vilniečiai paskutiniame ture privalės nugalėti Tenerifės „Lenovo“ (3-1) komandą. Pastaroji ekipa trečiadienį dar žais su kita grupės komanda Atėnų „Peristeri“ (2-2). Gali susiklostyti taip, jog net ir laimėjus paskutinį turą, „Rytas“ gali likti paskutinis H grupėje ir nepatekti į įkrintamąsias.

„Rytas“ pralaimėjo ir pirmąjį mačą Izraelyje, kai atvirkščiai nei šiandien, puikiai pradėjo rungtynes, bet pralaimėjo 85:90.

Prieš rungtynes pagerbimo sulaukė „Ryto“ lyderis Marcusas Fosteris, kuriam klubo sporto direktorius Donatas Zavackas įteikė lapkričio mėnesio Čempionų lygos MVP statulėlę.

Šeimininkams šiame mače nepadėjo sergantys Lukas Uleckas ir Adas Šimonis.

Nors „Rytas“ mačą atidarė kiek sėkmingiau, bet svečiai iš Izraelio greitai ėmė įrodinėti, kad neatvažiavo pralaimėti. Jau po pirmojo kėlinio vilniečių deficitas siekė 5 taškus (18:23), o absoliutus byrėjimas prasidėjo antrajame kėlinyje.

„Rytas“ pats puolime nerado išeičių, dažnai užbaiginėdavo atakas paskutinėmis sekundėmis, o varžovai bėgo į greitą puolimą ir rinko lengvus taškus. Taip „Bnei Hercliya“ spurtavo 14:0 ir susikūrė 23 taškų persvarą (50:27). Iki pertraukos šeimininkai kiek aptirpdė deficitą (35:53).

Po pertraukos Vilniaus ekipa nebeturėjo, kur dėtis, ir privalėjo maksimaliai spausti varžovus. Pirmasis laimėjimas buvo, kai techninę pražangą užsidirbo varžovų lyderis Sandy Cohenas. 15 taškų ir 20 naudingumo balų iki tol surinkęs žaidėjas jau buvo gavęs nesportinę pražangą, tad privalėjo traukti į rūbinę.

Netrukus dar vienu pozityvu tapo Gytis Masiulis, kuris pats vienas sumetė 7 taškus iš eilės, o apskritai trečiajame kėlinyje pelnė 11 taškų. Tai leido „Rytui“ sužaisti įspūdingą kėlinį – 31:16 – ir prieš lemiamą ketvirtį vėl kabintis į pergalę (66:69).

Lemiamo ketvirčio pradžioje „Bnei Hercliya“ sugebėjo pabusti. Maurice‘as Kempas perėmė lyderio vaidmenį ir sukrovė svečiams dviženklį pranašumą (78:68). „Rytas“ likus pusantros minutės dar buvo priartėjęs iki 7 taškų, bet iki pergalės neišsikapstė.

Šeimininkams Martynas Echodas per 25 minutes surinko 10 taškų (5/10 dvit.), 10 atkovotų kamuolių ir 17 naudingumo balų.

Varžovų gretose siautė Kempas, per 39,5 minutės surinkęs 33 taškus (13/19 dvit., 5/6 baudų), 11 atkovotų kamuolių, 4 rezultatyvius perdavimus ir 37 naudingumo balus.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 23 (9/21 met.), Elvaras Fridrikssonas 22 (3/6 trit.), Gytis Masiulis 13 (6 atk. kam.), Martynas Echodas 10, Margiris Normantas 8.
„Bnei Hercliya“: Maurice’as Kempas 31, Stephenas Thompsonas 16, Sandy Cohenas 15, Chrisas Babbas 14.