Tragiškai kovą po krepšiais pralaimėję lietuviai krito Estijoje

Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
LTU Basketball nuotr.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinai nepavyko iškovoti antros pergalės atrankos į 2025 Europos krepšinio čempionatą varžybose. 29:48 kovą dėl kamuolių pralaimėję lietuviai išvykoje turėjo pripažinti estų pranašumą – 65:59.

Rungtynių pradžioje lietuviams sunkiai sekėsi stabdyti Estijos rinktinės atakas, o varžovams atitrūkti neleido tik sėkmingas kapitono Edgaro Ulanovo žaidimas, kuris pelnė 8 iš pirmų 12-os komandos taškų.

Estai pradėjo strigti, o Tomas Dimša pelnė 5 taškus iš eilės ir Lietuva atitrūko – 17:12. Vis tik pranašumo išlaikyti nepavyko, o paskutinius taškus kėlinuke tolimu metimu pelnė Kasparas Treieris bei sumažino šeimininkų atsilikimą iki minimalaus – 17:18.

Antrą ketvirtį estai pradėjo spurtu 6:0 ir privertė Kazį Maksvytį prašyti ankstyvos minutės pertraukėlės. Pasitarimas nepadėjo ir po Maiko Kotsaro taškų skirtumas jau tapo dviženklis – 28:18. Vis tik lietuviai prieš pertrauką kelias atakas apsigynė ir po Ąžuolo Tubelio taškų iš po krepšio Estijos rinktinės pranašumas ištirpo iki 4 taškų – 41:37.

Rezultatyviausiai iki pertraukos Lietuvos ekipos gretose žaidė žalgiriečiai – Ulanovas įmetė 12, Dimša – 10, o Lukas Lekavičius – 7 taškus. Varžovų komandoje nesustabdomas buvo Janari Joesaaras – 16 taškų.

Po pertraukos lietuviai surakino priešininkus gynyboje – per 7 pirmas minutes šie sukrapštė vos 2 taškus. Per tą laiką mūsiškiai jų surinko 9 ir išsiveržė į priekį – 46:43. Itin nerezultatyvus ketvirtis baigėsi rezultatu 13:9 ir prieš lemiamą rungtynių atkarpą rezultatas tapo lygus – 50:50.

Lemiamą kėlinuką sėkmingiau pradėjo šeimininkai ir po Kotsaro taškų per Tubelį jų persvara pasiekė 5 taškus, o žaisti buvo likusios 4 minutės. Lietuviai niekaip nerado būdų pelnyti taškus ir tas pats estų pranašumas išsilaikė ir likus žaisti vos pusantros minutės.

Tubelis pataisė netaiklų Lekavičiaus metimą ir įkrovė kamuolį į krepšį. Tai buvo pirmas lietuvių atkovotas kamuolys puolime rungtynėse. Kitoje atakoje Kotsaras išprovokavo pražangą, račiau prametė abu metimus – 61:58.

Pražangą išprovokavęs Ulanovas pataikė tik vieną baudą, o estai atsakė Kriatiano Kullamae taškais – 63:59, likus žaisti pusę minutės. Olisevičius prasižengė puolime ir nubraukė komandos šansus pakovoti dėl pergalės.

Po krepšiais dominavęs Kotsaras surinko dvigubą dublį – 11 taškų ir 13 atkovotų kamuolių. Baskonijoje žaidžiantis vidurio puolėjas pataikė tik 3 baudos metimus iš 10. Joesaaras rungtynes baigė su 18, o Siimas-Sanderis Vene pridėjo 13 taškų.

Lietuvai Ulanovas pelnė 16, o Tomas Dimša – 14 taškų. Daugiau nei vienas žaidėjas nesurinko dviženklio rezultatyvumo.

Abi komandos netaikliai metė iš toli – estai pataikė 5 tritaškius iš 22 (22,7 proc.), o lietuviai – 5 iš 18 (27,8 proc.). Nugalėtojai geriau dalinosi kamuoliu ir atliko net 21 rezultatyvų perdavimą prieš lietuvių 10.

Lietuva: Ulanovas 16 (4/7 dvit., 1/2 trit., 5/5 baud.), Dimša 14 (2/4 dvit., 2/4 trit.), Lekavičius 7 (2/6 dvit., 1/5 trit.), Tubelis 6 (2/5 dvit., 7 atk. kam.), Žemaitis 5 (1/1 dvit., 1/2 trit.), Giedraitis 3 (1/3 dvit., 0/2 trit.), Blaževičius, Olisevičius ir Radzevičius po 2, Jogėla ir Maldūnas po 1.

Estija: Joesaaras 18 (7/7 dvit., 6 atk. kam.), Vene 13 (3/7 trit., 5 atk. kam.), Kotsaras 11 (4/7 dvit., 3/10 baud., 13 atk. kam.), Rosenthalis 8 (2/7 dvit., 0/3 trit., 6 atk. kam.), Kullamae 6 (2/7 dvit., 0/3 trit., 9 rez. perd.).

Kitose grupės rungtynėse lenkai namuose patyrė sutriuškinimą. Juos 96:71 nugalėjo Šiaurės Makedonijos rinktinė.

Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė žais lapkričio 21 ir 24 dienomis, kai išvykoje ir namuose susikaus su Šiaurės Makedonijos komanda.