Tragiškai dėl kamuolių kovojęs „Žalgiris“ pralaimėjo dramą prieš „Maccabi“

Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
bczalgiris X nuotr.

Kauno „Žalgiris“ beviltiškai pralaimėjo kovą dėl kamuolių ir nusileido Belgrade namų rungtynes Eurolygoje žadžiantiems Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkams – 83:76.

Tel Avivo komanda dominavo kovoje dėl atšokusių kamuolių – vien puolime sugriebė net 14 kamuolių. To pasekoje Izraelio krepšininkai rungtynėse atliko 13 metimų daugiau nei žalgiriečiai. Antraisiais šansais „Maccabi“ suvertė 15 taškų, o „Žalgiris“ – nei vieno.

Vėl trenerio pasitikėjimo sulaukęs Edmondas Sumneris pradėjo rungtynes startiniame penkete. Pirmoje atakoje prieš iš toli metantį Baldwiną prasižengęs amerikietis netruko užsikurti puolime ir pusę pirmo kėlinuko surinko net 12 taškų. Per pirmą kėlinuką nei viena komanda neįgijo pranašumo – 21:21.

Greitu tempu ir dideliu klaidų kiekiu pažymėta pirma rungtynių pusė nei vienai komandai didesnio pranašumo neatnešė, o paskutinius taškus iki pertraukos tritaškiu pelnė Tamiras Blattas ir atnešė Tel Avivo komandai 2 taškų persvarą – 42:40.

„Maccabi“ iki pertraukos domoinavo po krepšiais – po žalgiriečiu krepšiu nusiėmė 7 kamuolius, o bendrai kovą dėl jų laimėjo 21:13. Abi komandos per du kėlinukus perėmė po 7 kamuolius.

Po pertraukos iniciatyvos ėmėsi Evansas. „Žalgirio“ vedlys dvi atakas užbaigė su varžovų pražangomis ir kauniečiai išsiveržė į priekį 5-iais taškais – 45:50. Įpusęjus ketvirčiui Arnas Butkevičius metimu iš po krepšio sukūrė žalgiriečiams rekordinį, 8-ių taškų, pranašumą – 49:57.

Žalgiriečiai pradėjo strigti kai ant suolelio sėdo Evansas. Įspūdingai kamuolius po Lietuvos komandos krepšiu rinkę „Maccabi“ žaidėjai prieš lemiamą mačo kėlinuką sumažino atsilikimą iki 6 taškų – 56:62.

„Žalgirio“ krepšininkai toliau neatsikovo kamuolių ir pradėjo strigti puolime. Tuo pasinaudoję rungtynių šeimininkai netruko išlyginti rezultatą – 67:67, o netrukus Tamiras Blattas smeigė antrą tritaškį paeiliui ir grąžino pranašumą „Maccabi“.

Aikštėje vyravo chaosas, o Edgaras Ulanovas baudų metimais likus žaisti kiek mažiau nei 3 minutes sumažino Kauno komandos astilikimą iki minimalaus – 72:71. Kitoje atakoje Baldwinas prametė eilinį savo metimą, o Rolandas Šmitas atsake tritaškiu ir išvedė žalgiriečius į priekį – 72:74.

Komandos apsikeitė taškais ir po Butkevičiaus taškų po įkirtimo rezultatas vėl tapo lygus – 76:76, o žaisti buvo likusi 1 minutė. Tas pats Butkevičius lemiamu metu prarado kamuolį, o tada buvo nubaustas nesportinę pražanga ir „Žalgiris“ palaidojo rungtynes.

Vėl rezultatyviausiai žaidė Evansas, kuris surinko 18 taškų, tačiau paskutinius savo taškus pelnė trečio kėlinuko pirmoje pusėje. Sumneris pridėjo 14, o Ulanovas – 10 taškų. 9 taškus įmetė Butkevičius, Manekas – 8, o Šmitas ir Lukas Lekavičius – po 5 taškus.

Nugalėtojams Baldwinas pelnė 16, Blattas 11, o Jamesas Webbas, Bonzie Colsonas ir Joshas Nebo – po 10 taškų. Pastarasis pridėjo 9 atkovotus kamuolius. Lorenzo Brownas įmetė 9 taškus ir išdalino net 10 rezultatyvių perdavimų.

„Žalgiris“ po 28 rungtynių lieka su 11 pergalių ir turi tik miglotas įkrintamųjų viltis. Tuo tarpu, Tel Avivo komanda pasiekė jau 15 pergalių ir tik vienu laimėjimu atsilieka nuo atkirintamųjų ribos.

Kitas rungtynes žalgiriečiai išvykoje žais su 1 pergale daugiau turinčiais Miuncheno „Bayern“ krepšininkais.