Tobula dviguba savaitė: kapitono tritaškis ištraukė „Žalgirį“ Milane

Edgaras Ulanovas (zalgiris.lt nuotr.)

Dvi pergales iš Italijos parsivežantis Kauno „Žalgiris“ (11-8) dar labiau įtvirtino savo poziciją Eurolygos aštuntuke.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai svečiuose 66:61 palaužė Milano „Emporio Armani“ (6-13).

Likus 47 sekundėms „Žalgirio“ situaciją apsunkino Billy Baronas, kurio tritaškis nubraukė pranašumą iki 2 taškų (63:61).

Sutrikęs „Žalgiris“, kuris iki tol per kėlinį buvo pelnęs 4 taškus, kamuolį atidavė į kapitono Edgaro Ulanovo rankas. Puolėjas išsivedė varžovą ties tritaškio linija bei atšokęs pataikė itin sudėtingą metimą (66:61). Per likusias 27 sekundes žalgiriečiai išsaugojo trapią persvarą.

Rungtynių herojumi tapęs Ulanovas per 29,5 minutės surinko 13 taškų (1/5 dvit., 3/5 trit., 2/4 baudų), 8 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus ir 16 naudingumo balų.

„Žalgiris“ per dvigubą savaitę svečiavosi Italijoje, kurioje abu kartus laimėjo. Antradienį kauniečiai 87:77 nugalėjo Bolonijos „Virtus“.

Po šio mačo žalgiriečiai išlieka tarp aštuonių geriausių Eurolygos komandų. Nuo lyderių Madrido „Real“ žaliai baltus skiria dvi pergalės. Iš kitos pusės, devintoje pozicijoje esančią Belgrado „Crvena Zvezda“ kauniečiai lenkia vienu laimėjimu.

„Žalgiris“ sužaidė geriausius 19 turų Eurolygoje nuo 2017-18 m. sezono, kai pavyko nukeliauti iki pat finalo ketverto. Tuomet Kauno komanda per 19 rungtynių pasiekė 12 pergalių.

Be to, žalgiriečiai įgijo tarpusavio pranašumą prieš „Emporio Armani“ – pirmoji komandų akistata Kaune baigėsi laimėjimu 71:62. Apskritai šį sezoną „Žalgiris“ Italijos klubams nepralaimėjo nė vieno mačo, nes abukart įveikė ir „Virtus“.

„Žalgiris“ dominavo nuo pat mačo pradžios ir jau pirmajame kėlinyje susikrovė dviženklį pranašumą. Toks ritmas išmušė iš vėžių „Emporio Armani“ komandą, kuri per pirmąją pusę sumetė vos 27 taškus.

Po pertraukos kauniečiai toliau lipo varžovams ant žaizdų – rekordinis pranašumas siekė 19 taškų (59:40).

Tuomet „Žalgiris“ visiškai užstrigo ir daugiau nei 6 minutes nepelnė taškų. Tai leido „Emporio Armani“ surengti spurtą 10:0 ir įplieksti intrigą (50:59). Vis tik „Žalgiris“ iliustravo savo kovingumą – penkis netaiklius metimus vertė penkiais atkovotais kamuoliais puolime, kol galiausiai pavyko įversti taškus ir dramatiškai nužingsniuoti pergalės link.

Nugalėtojams Kevarriusas Hayesas per 27,5 minutės surinko 16 taškų (5/9 dvit., 6/6 baudų), 7 atkovotus kamuolius ir 22 naudingumo balus. Tai – naudingiausios amerikiečio šio sezono rungtynės Eurolygoje.

Milano komandoje tik Billy Baronas viršijo dviženklį taškų skaičių (11), o dviženklį naudingumą fiksavo Kyle’as Hinesas (10).

„Emporio Armani“: Billy Baronas 11, Devonas Hallas 9, Brandonas Daviesas ir Stefano Tonutas po 8, Giampaolo Ricci ir Deshaunas Thomasas po 5.
„Žalgiris“: Kevarriusas Hayesas 16 (7 atk. kam.), Rolands Šmits (3/6 trit.) ir Edgaras Ulanovas (8 atk. kam.) po 13, Arnas Butkevičius 6, Lukas Lekavičius 5, Ignas Brazdeikis 4.