Titulas neapgintas: Europos čempionate Alekna liko trečias

Mykolas Alekna Europos čempionate Romoje. Scanpix nuotr.

Mykolui Aleknai nepavyko pateisinti favorito statuso Europos lengvosios atletikos čempionate. Lietuvis disko metimo varžybose užėmė trečią vietą.

Disko metimo rungties finale čempiono titulą gynęs Mykolas Alekna toliausiai diską numetė 67,48 m. ir liko trečias bei iškovojo bronzos medalį. Varžybose triumfavo Slovėnijos atletas Kristjanas Čehas.

Po pirmų trijų mėginimų į priekį išsiveržė Čehas, diską nusviedęs 68,08 metro. Alekna prieš paskutinius tris bandymus rikiavosi antroje vietoje – 66,98. Teisę atlikti papildomus tris metimus užsidirbo ir Andrius Gudžius, su 64,43 m., įsitaisęs šeštoje vietoje.

Ketvirtuoju bandymu Alekna diską numetė 67,48 m., tačiau pirmaujančio slovėno neaplenkė.

Austrijos atletas Lukas Weishaidingeris diską švystelėjo 67,7 m. ir nustūmė Mykolą į trečią vietą. Penktuoju bandymu lietuvis rezultato pasigerinti nesugebėjo, o paskutinysis skriejo tik arti 60 metrų žymos.

Gudžius varžybose liko septintoje vietoje.