Teniso žodyną vėl naudojęs Čanakas: „-21 taškas per 10 minučių prieš Eurolygos komandą…“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Nenadas Čanakas (LKL nuotr.)

Nenadui Čanakui ir Panevėžio „Lietkabeliui“ penktas kartas šiame sezone prieš Kauno „Žalgirį“ nesėkmingas buvo ir LKL pusfinalio serijos starte.

Antradienio vakarą serbo vadovaujami panevėžiečiai Kaune prieš „Žalgirį“ krito 73:92 ir pirmosiose serijos iki trijų pergalių rungtynėse stebuklo nesukūrė.

„Sveikinimai „Žalgiriui“. 0-1. Kaip visada sakiau, tai teniso mačas „Didžiojo kirčio“ turnyre, nes laimėti reikia tris setus. Ką galiu pasakyti? Tai, kaip žaidėme pradžioje ir pabaigoje, parodo, jog galime kovoti su „Žalgiriu“. Bet mūsų vidiniai demonai yra labai stiprūs. Ketvirtadienį turėsime kažkaip kovoti vėl“, – kalbėjo Čanakas.

– Treneri, kas lėmė tokią blogą startą?

– -21 taškas per pirmas 10 minučių prieš Eurolygos komandą… Ko daugiau tikėtis? Tai nesąmonė, tačiau džiaugiuosi, kad pavyko sugrįžti. Jeigu žaisime kaip komanda ir taip, kaip galime, galime žaisti prieš „Žalgirį“. Tačiau tos tuščios minutės parodė, kad taip žaisdami tikrai nieko nepadarysime.

Suprantu, kad turėjome sunkią seriją prieš „Juventus“, lemiamą mačą laimėjome po pratęsimo ir šiandien vertėmės be trijų svarbių žaidėjų. Nenuostabu, kad mums pritrūko energijos, buvome pavargę ir nesusikoncentravę. Bet mano pirminis įspūdis yra toks, kad jeigu išpildysime rungtynių planą ir išliksime kartu, galime būti konkurencingi šioje serijoje.

– „Lietkabelis“ šį sezoną prieš „Žalgirį“ pralaimėjo visus penkis žaistus mačus. Kas turi pasikeisti prieš antrąsias pusfinalio rungtynes?

– Klausiate taip, tarsi pralaimėjome penkis mačus iš eilės prieš „Pieno žvaigždes“. Mes stengiamės. Neužtenka kažką pakeisti, kad nugalėtum „Žalgirį“. Bandysime žaisti kaip komanda ir tada pažiūrėsime.

– Kokia yra traumuotų žaidėjų situacija?

– Labai neaiški. Tikimės, kad ketvirtadienį jau turėsime Dovį Bičkauskį. Liutauro Lelevičiaus ir Nikola Popovičiaus situacijos šiuo metu nėra optimistiškos.

– Sirvydis rungtynes baigė su -4 naudingumo balais. Kas jam šiandien buvo sunkiausia?

– Sirvydis mus atvedė iki pusfinalio trejomis geromis rungtynėmis prieš „Juventus“. Natūralu, kad mūsų žaidimas remiasi į jį. Šiandien jis sužaidė taip, kaip sužaidė, bet tikiu, kad ketvirtadienį jis bus toks Sirvydis, kokio mums reikia.

– Balandį sakėte, kad „Žalgiris“ žaidžia geriausią krepšinį Europoje. Ar jie tą formą atsinešė ir į atkrintamąsias?

– Neteisinga kalbėti apie kitas komandas. Turime daug problemų, kurių neišsprendžiu nuo pat KMT. Šiandien jie tiesiog žaidė geriau už mus ir nusipelnė pergalės.

– Orelikas šiandien surinko 22 taškus. Kiek jo lyderystė svarbi „Lietkabeliui“ šioje serijoje?

– Taip, šiandien jis sužaidė gerai ir susimetė savo metimus, bet to kartais neužtenka. Komandai gerai, kai jis pataiko tuos tritaškius, bet man svarbiausia, kad sektume rungtynių planą.

Pasidalinti