Tayloro ir Sulaimono situacijas komentavęs Pacevičius: „Galėčiau parašyti romaną”

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Nedas Pacevičius (Pauliaus Paleckio/BNS nuotr.)

Ketvirtosiose Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL”) rungtynėse į žūtbūtinį mūšį stojo Vilniaus „Rytas” ir Vilniaus „Wolves-Twinsbet“. Rezultatu 97:86 pergalę šventė namų statusą turėjusi „Wolves“.

Nedo Pacevičiaus auklėtiniai nuo pat rungtynių pradžios ėmėsi iniciatyvos ir buvo priekyje, nors po įspūdingo Arno Veličkos taiklaus metimo iš vidurio aikštės, svečiai į ilgąją pertrauką išėjo turėdami vieno taško atsilikimą (44:43). Po šios pergalės serija tapo lygi 2-2 ir kova dėl vietos finale prieš Kauno „Žalgirį“ tęsis lemiamose rungtynėse.

„Kaip ir sakiau komandai prieš rungtynes, šios rungtynės iš dalies kaip „gyvenk arba mirk“, bet jų turėjome nemažai šiame sezone. Smagu, kad pavyko sureaguoti po pralaimėjimo, esame gyvi, o dabar svarbiausia išsivalyti galvas, pailsėti ir ruoštis šeštadieniui,“ – po rungtynių kalbėjo Pacevičius.

– Kas leido jums šiandieną taip dominuoti?

– Išėjome pakankamai su gera energija. Gynyboje padarėme tam tikrus pakitimus, kažkur rizikavome. Tačiau visą impulsą davė mūsų energija, atkovoti kamuoliai ir visi kiti dalykai, apie kuriuos kalbame nuo praėjusios savaitės.

– Ar nebuvo per didėlė rizika leisti į aikštelę Sulaimoną?

– Mes visą sezoną žaidžiame su tam tikromis rizikomis. Jeigu žaidėjas buvo aikštelėje, vadinasi jis buvo pasiruošęs žaisti. Visi supranta, kokios svarbos buvo rungtynės, ir džiaugiuosi, kad jis parodė norą būti dalis jų.

Kokio rimtumo trauma yra Sulaimono?

– Sunku atsakyti. Neatrodo labai rimtai, bet čia viena iš tų traumų, kur reikia patikrinti nuodugniau.

Kodėl nebuvo Tayloro su komanda?

– Suteikėm poilsio.

– Šiandieną buvote nukraujavę. Kaip pavyko nuteikti likusius žaidėjus?

– Kaip ir sakiau, mes vis dar gyvi. Nuo pat serijos su „Neptūnu” sakiau, kad šį sezoną mūsų komanda tiek daug perėjo, jog galėčiau romaną parašyti iš to. Eilinis iššūkis, kurį pavyko įgyvendinti.

– Thurmanas visą šią seriją konfliktuoja su „Ryto” komandos žaidėjais. Kiek esate patenkintas jo susikaupimu ir žaidimu?

– Patenkintas. Jisai yra vienas iš tų žmonių, kuris nejaučia didelės įtampos, nors mane kartais net varo iš proto. Tokios svarbos rungtynėse jis vienas iš tų, kuriuo gali pasitikėti. Jo indėlis komandai šiandien buvo didžiulis.

– Kas labiau pradžiugino, Žagaro 18 taškų ar 7 rezultatyvūs perdavimai?

– Labiau man iš galvos neiškrenta svečių 15 kamuolių atkovotų puolime.

Minėjot, kad Taylorui reikia poilsio. Ar yra šansas jį išvysti šeštadienį?

– Yra.

Kodėl metėte Sulaimoną 4 kėlinio pradžioje?

– Nes rungtynės nebuvo uždarytos. Kaip matėm, „Rytui“ užteko 2 minučių priartėti arčiau mūsų. Jie yra atkarpų komanda ir niekada negali jaustis užtikrintai žaisdamas su jais.

– Iškritus Taylorui daugiau šansų gauna Kariniauskas. Kaip vertinate jo žaidimą?

– Rungtynių ritmo jis dar nejaučia. Po reguliaraus sezono visi mane atakavo teigdami, kad prastai žaidžia, bet sakiau, kad svarbiausiose kovose jis turi patirties ir ją išnaudoja.

– Sulaimonas jaučia skausmą, diskomfortą. Kaip pavyksta jį apsaugoti komandinėje gynyboje?

– Jis labai geras gynėjas. Jei jis žaidžia aikštelėje, vadinasi yra pasiruošęs. Niekam neįdomu tas skausmas ar diskomfortas. Ateis šeštadienis, bus lygiai tas pats.

Ką sako apie tokį legionierių, atsiduodantį komandai?

– Tokio legionieriaus nesu sutikęs, nes nėra tekę dirbti tokiame aukštame lygyje. Tai sako, kad jis turi beprotiškai didelę lyderystę, ir ją aš pamačiau jau rugpjūtį.

Žvelgiant į penktąsias rungtynes, kaip žiūrėsite į jas iš emocinės pusės?

– Manau, ta komanda, kuri susitvarkys su nervais ir jauduliu, laimės. Tos emocijos tik skatina fiziškumą, intensyvumą. Visi to laukė, ir kviečiu kuo daugiau žiūrovų susirinkti į areną.

Pasidalinti