Talentų kalvėse nėra pasitikėjimo: kodėl jaunimas bėga svetur?

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Motiejus Krivas, Kasparas Jakučionis, Mantas Laurenčikas. Osportas.lt foto montažas

Kauno „Žalgirio“ komanda prarado vieną didžiausių savo talentų – Motiejų Krivą. Visą mokyklą perėjęs krepšininkas toliau tobulėti pasirinko ne „Žalgirio“ sistemą, o NCAA čempionatą ir rungtyniaus Arizonos universitete.

Puikiai Lietuvos jaunimo krepšinio piramidę išmanantis treneris Tomas Purlys teigia, kad talentai dabar Lietuvos klubus palieka ne dėl tobulėjimo sąlygų, o per menko pasitikėjimo.

Su 16-mečių rinktine Europos čempionu tapęs strategas teigia, kad netgi trečioje „Žalgirio“ komandoje yra ne vienas talentingas žaidėjas, kuris su laiku gali drąsiai tikėtis vietos ir pagrindinėje komandoje. Tačiau tai nebūtinai taip nutiks jeigu jie negaus šanso pasireikšti anksčiau.  

„Pavyzdžiui, Kasparas Jakučionis, buvo pas mane rinktinėje. Jis jau debiutavo „Barcelona“ komandoje. „Žalgiryje“ yra visiškai panašaus lygio žaidėjai. Mantas Laurenčikas, jeigu pamenat finale jis ištraukė mūsų komandą, Dovydas Buika, kuris yra „Žalgirio“ sistemoje, – laidoje „Širdyje žaliai balti“ pasakojo treneris Purlys.

– Kasparas turi vienur pliusų, Laurenčikas kitur. Jie panašaus tipo žaidėjai. Ir ką dabar mes matom? Aišku, Laurenčikas turėjo traumą. Kasparas jau debiutuoja „Barcelona“ komandoje, kurioje talentų turėtų būti žymiai daugiau. Jis jau debiutavo, bent porai minučių išėjo. Tam vaikui tai yra tiesiog nepamirštama. Kai tu 17 metų išbėgi į aikštelę „Barcelona“ komandoje.“

Pasak trenerio sąlygos, kurios yra suteikiamos jaunuoliams Lietuvoje yra pakankamo lygio siekti aukštumų.

„Teko ir pabūti kažkiek „Žalgirio“ jaunimo sistemos viduje. Ir matau, kad jie daro milžiniškus žingsnius būtent ruošime. Tai parodo galiausiai ir rezultatas. Jie laimėjo NKL lygą. Tie žaidėjai tikrai tobulėja ir tai liečia ne tik antrą, bet ir trečią komandą. Ir matau, kad Lietuvoje ta sistema tikrai yra geriausia“, –  teigė Purlys.

Pasak trenerio ir patys talentai neturėtų veržtis būtinai žaisti Eurolygoje. Nes nors ten ir aukščiausias lygis, konkurencija per didelė tobulėjimui. Puikus to pavyzdys yra Victoras Wembanyama, kuris vietoje žaidimo Eurolygoje pasirinko žymiai didesnį žaidybinį laiką mažesniame turnyre.

Tačiau treneris tikras, nesuteikiant galimybės jaunimui galimybės žaisti LKL, sunku tikėtis juos augintis toliau.

Tų talentų yra „Žalgiryje“. Taip, sakom žingsnis po žingsnio. Registruokim tuos žaidėjus. Kad ir LKL tas 5-7 minutes. Bent, kad tie žaidėjai dar būdami moksleiviai pajustų tą žaidimo dvasią. Kad pabūtų tarp „Žalgirio“ žaidėjų, „Žalgirio“ legendų, – atvira nuomone dalinosi Purlys.  

– Yra gi tų komandų. Prienai, Gargždai, Pasvalys, Šiauliai, „Nevėžis“. Kur tikrai nesakau, kad išleisti vien jaunimą. Bet tu gali rotuoti. Kokius tris, keturis žaidėjus ilsinti. Pavyzdžiui turi dvi arba tris rungtynes per savaitę. Priklausomai nuo Eurolygos. Tu matai, kad kiekvieną kartą tuos žaidėjus rotuoji. Ir lygiai taip pat įtrauki vieną kitą jauną žaidėją. Netgi tuos, kurie Regionų lygoje žaidžia. Nekalbu vien tik apie Krivą, Kublicką ir Lelevičių.“

Kalbėdamas apie šį sezoną ir nedideles galimybes pirmoje komandoje tobulėti jaunimui Purlys neatmetė varianto, kad prie menkesnio pasitikėjimo jaunimu galėjo prisidėti ir prastas praėjęs sezonas.

„Reikia suprasti, kad šis sezonas yra labai jautrus po praėjusio. Ir Pauliui Motiejūnui ir visiems kitiems. Galbūt po sėkmingo sezono jau kažkiek jie galės atsipalaiduoti ir jau drąsiau jausis. Nes kai tu paskutinis Eurolygoje ir trečias LKL tai tikrai ne apie jaunimą galvoji. Galvoji kaip susigrąžinti bent jau pirmą vietą LKL. Jiems šiais metais reikėjo laimėti.“ – įžvalgomis dalijosi Purlys.  

Daugiau minčių apie jaunimą ir Kauno „Žalgirį“ rasite naujausiame „Širdyje žaliai balti“ epizode.

Pasidalinti