Talentas, kokio Lietuva dar neturėjo: „Rinktinėje jis gali būti uždarytas į narvą“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas!
4 min skaitymo trukmė
Rimas Kurtinaitis ir Matas Buzelis. Osportas.lt

Debiutinio sezono pradžioje mažai pasitikėjimo iš Billy Donovano sulaukdavęs Matas Buzelis pastaraisiais mėnesiais vis dažniau džiugina savo talentu, kurį pripažįsta ir vasarą rinktinėje matyti nori vis daugiau žmonių.

Vasarį skrajojantis lietuvis buvo išrinktas tarp keturių geriausių Rytų konferencijos naujokų, kovą kelis kartus gerino karjeros rekordus ir „maudė“ Luka Dončičių, o balandį startiniame penkete pastaruoju metu visus mačus pradedantis lietuvis ir „Bulls“ užsitikrino vietą įkrintamosiose, nors daugelis ekspertų prieš sezoną Čikagos ekipos nematė net arti stipriausiųjų dešimtuko.

Įspūdingais fiziniais duomenimis pasižymintis Buzelis pirmajame savo sezone NBA šiuo metu fiksuoja 8,2 taško ir 3,4 atkovoto kamuolio vidurkius, tačiau praėjusį vakarą lietuvio rungtynes prieš Šarlotės „Hornets“ įsijungęs Martynas Gecevičius pamatė ir eilę kitų aukštaūgio privalumų.

„Patiko jau pirma ataka. Su kamuoliu jis jaučiasi užtikrintai, gali veržtis, jo klaidinamų judesių arsenalas irgi geras. Technika net geresnė nei galvojau. To įvairiapusiškumo jis turi labai daug, gali duoti skirtingų dalykų, net kūrybos. Apie fizinius duomenis net nekalbu.

Rankų ilgis – kosmosas. Kai kirto pro galinę liniją ir įkrovė per save… Fizinės galimybės yra tikrai įspūdingos. Su kontaktu gal dar reikia padirbėti, bet jis yra žiauriai kūdas. Manau, kad tą jie dar sutvarkys, ir jeigu dėl to nenukentės jo greitis ir atletiškumas, išvengs traumų, bus labai gerai.

Manau, kad perimetre tokio talento Lietuva nėra turėjus, tokių įgūdžių nesame matę. Net nėra ką kalbėti. Kažkas gali diskutuoti, kelti pavardes, raustis po archyvus ar pan. Tokio ūgio žaidėjo su tokiomis rankomis, tokiu šuoliu ir driblingu nesame turėję. Viskas yra aukšto lygio, o žmogus dar tik tobulės“, – kalbėjo Gecevičius.

Dar žaisdamas G lygoje dėl savo fizinių duomenų Buzelis buvo tapatinamas su Kevinu Durantu, o „Bulls“ komandoje lietuvis tampa visą žaidimą surišančiu žaidėju. Su Nikola Vučevičiumi lietuvis yra kone pagrindinis kovotojas dėl kamuolių, tačiau dar labiau stebina tai, jog būdamas 208 cm ūgio jis yra antras pasirinkimas po Josho Giddey persivaryti kamuolį.

Gintarė Petronytė pritaria, kad Buzelio talentas liejasi per kraštus, tačiau kol kas nedrįsta spėti, ar Lietuvos rinktinėje puolėjas galės turėti tiek laisvės, kiek šiuo metu turi Čikagoje.

„Pritariu, kad tokio talento nesame turėję, bet žiūriu į jo žaidimą, jo turimą laisvę ir bandau visa tai perkelti į kontaktinį sportą, šią vasarą, į mūsų sistemą, pas mūsų trenerius, į lietuvišką ir FIBA krepšinį, kas jam dar yra svetima. Atrodo, kad čia jis gali būti uždarytas į narvą, juolab kad rinktinėje dabar turėsime dar daugiau disciplinos nei prieš tai. Bus labai įdomu, nes tokio talento negalima riboti ir kelti kažkokias taisykles.

Visų pirma, jam reikės apsiuostyti ir viską apžiūrėti pačiam. Kaip žinome, ta adaptacija daug kam nebūna lengva, nes FIBA krepšinis yra visai kitoks. Yra gynyba, yra kontaktas, yra komandinis žaidimas ir žaidėjai čia neturi tiek daug laisvės. Vieni prie to prisitaiko, kiti – ne.

Kad ir kaip mylime ir vertiname Domantą Sabonį, FIBA krepšinyje iš jo dar nematėme to, ką matome NBA. Bet kad bus įdomu jį pamatyti rinktinėje – vienareikšmiškai“, – teigė Petronytė.

Pastaruoju metu Rimo Kurtinaičio vadovaujamą Lietuvos krepšinio rinktinę supa įvairios kalbos, o jo asistentu rinktinėje dirbantis Tomas Pačėsas krepšinio bendruomenėje sukėlė ne vieną audrą. Šiame kontekste Gecevičius bijo vieno.

„Labai nenoriu, kad atvažiavus į rinktinę jį kas nors sugadintų ir jis vėliau nenorėtų važiuoti. Jis turi būti rinktinėje, o rinktinė turi daryti viską, kad jis ten jaustų gerą emociją, jaustųsi reikalingas ir norimas įtraukti. Jeigu sugebėsime kažkaip tai sugadinti ir jis nebenorės važiuoti į Lietuvą, bus baisu“, – pabrėžė Gecevičius.

Pasidalinti