Swiatek po permainingo finalą trečią kartą „Roland Garros“ čempionė

Iga Swiatek trečią kartą tapo Roland Garros turnyro nugalėtoja. Roland Garros twitter nuotr.

Pirma pasaulio raketė Iga Swiatek po gražios ir permainingos kovos 6:2, 5:7, 6:4 nugalėjo čekę Karoliną Muchovą ir trečią kartą karjeroje tapo „Roland Garros“ turnyro čempione.

22 metų lenkė prestižinį turnyrą laimėjo trečią kartą per pastaruosius ketverius metus.

Tačiau šis titulas buvo pasiektas sunkiausiai. Muchova pademonstravo puikų kovotojos charakterį ir atsitiesė antrame sete atsilikdama 0:3.

Lemiamame trečiame sete čeke du kartus laimėjo oponentės padavimų serijas, tačiau netrukus Swiatek išlygindavo rezultatą.

„Visų pirma sveikinimai Karolinai, – po finalo kalbėjo Swiatek. – Tikrai tikiuosi ateityje turėsime dar daug finalų. Noriu atsiprašyti savo komandos, kad suteikiau tiek nerimo. Kitą kartą pasistengsiu labiau. Tikrai nelengva tai padaryti.“

Swiatek tapo pirma nuo Justine Henin 2007 metų pasiekimo, kuri sėkmingai apgynė „Roland Garros“ čempionės titulą.

Tai ketvirtas lenkės laimėtas „Didžiojo kirčio“ turnyras. Tiek pat laimėjusi yra japonė Naomi Osaka. Iš aktyvių žaidėjų tik Venus Williams turi daugiau – 7.

Po šio turnyro Muchova pasauliniame reitinge iš 43 reitingo vietos pakils į rekordinę 16.

Swiatek po šios pergalės įtvirtino pirmos pasaulio raketės statusą ir dabar beveik tūkstančiu taškų lenkia antroje vietoje esančią Aryną Sabalenką.