Svajonė įgyvendinta: Lekavičiaus magija „Žalgiriui“ atvėrė atkrintamųjų duris

Kauno Žalgiris (Scanpix nuotr.)

Kauno „Žalgiris“ į „Audi Dome“ areną suplūdusiems fanams įteikė geriausią įmanomą dovaną – Kazio Maksvyčio auklėtiniai žengė į Eurolygos atkrintamąsias.

Miunchene skambant „Žalia balta“ ir „Lietuva!“ skanduotėms, „Žalgiris“ lemiamose 34 turo rungtynėse patiesė 83:80 vietos „Bayern“.

Pergalė „Žalgiriui“ atvėrė duris į Eurolygos atkrintamąsias. Jose Maksvyčio kariauna žais antrą kartą istorijoje.

Ketvirtajame kėlinyje rezultatui esant 64:65 kauniečių gelbėtojo vaidmens ėmėsi Lukas Lekavičius. „Žalgirio“ mažylis tapo pergalingos 14:3 atkarpos autoriumi, kurios metu pats įmetė 8 taškus.

Likus kiek mažiau nei minutei iki dvikovos pabaigos „Bayern“ pelnė 6 taškus iš eilės ir „Žalgirio“ persvara sumažėjo iki 8 taškų – 79:78. Visgi tuomet persvarą vėl padidino baudų metimus sumetęs Lekavičius.

Nuo šios akimirkos prasidėjo varžybos nuo baudų metimo linijos, kuriose neklydę kauniečiai žengė į atkrintamąsias.

Rungtynių MVP išrinktas Lekavičius iš viso sumetė 20 taškų, iš kurių 12 – lemiamame ketvirtyje. Įžaidėjui tai buvo rezultatyviausios sezono rungtynės.

„Labai sunkios rungtynės, – po pergalės kalbėjo Lekavičius. – Pirmoje pusėje nežaidėme gerai, tačiau antroje dalyje pasitempėme gynyboje. Isaiah susižeidė, todėl turėjau pasitempti.

Ačiū Dievui, kad viskas pasisekė. Noriu padėkoti nerealiems fanams. Jie mums suteikė neįtikėtinai daug energijos. Jautėmės tarsi žaistume namuose. Didelis „ačiū“ jiems.“

Reguliarųjį sezoną „Žalgiris“ baigė 7 vietoje ir ketvirtfinalyje žais su Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama „Barcelona“.

Pernai kauniečiai Eurolygoje užėmė paskutinę vietą.

„Bayern“: Corey Waldenas 14, Andreasas Obstas 12, Vladimiras Lučičius 10, Nickas Weileris-Babbas ir Cassiusas Winstonas po 8.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 20, Rolands Šmits 16, Edgaras Ulanovas 12, Tomas Dimša 10, Ignas Brazdeikis 9.