Sutriuškinto „Ryto“ likimas Čempionų lygoje pakibo ant plauko

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Telekom Baskets - Rytas (organizatorių nuotr.)

Prieš žūtbūtinę Čempionų lygos kovą su pagrindiniu savo centru Jarvisu Williamsu atsisveikinęs Vilniaus „Rytas“ patyrė skaudų pralaimėjimą „Top 16“ etape.

Itin svarbiose rungtynėse Giedriaus Žibėno auklėtiniai 72:99 krito prieš Bonos „Telekom Baskets“ krepšininkus.

Po pralaimėjimo „Rytas“ atsidūrė sudėtingoje situacijoje. Tam, kad patektų į kitą Čempionų lygos etapą, vilniečiams reikia laimėti abejas rungtynes, tikėtis, kad Manresos BAXI pralaimės artėjančias, o tarpusavio akistatoje pastarąją nugalėti bent 14 taškų pranašumu.

Rungtynes sunkiai pradėjė vilniečiai nepajėgė sulaikyti T.J. Shortso, kuris jau pirmajame kėlinyje sumetė 10 taškų, o jo komanda į antrą ketvirtį žengė turėdama 11 taškų pranašumą – 26:15.

Visgi antrajame kėlinyje rezultatui esant 22:33, „Ryto“ krepšininkai spurtavo 8:2, o po Gyčio Masiulio tritaškio kėlinio pabaigoje prie varžovų priartėjo per 4 taškus – 37:41.

Tačiau po pertraukos „Telekom Baskets“ komanda pradėjo dominuoti ir netrukus atstatė dviženklį pranašumą – 53:42 -, o rezultatui esant 57:45 dar ir spurtavo 10:0 (67:45).

Paskutiniame ketvirtyje vokiečiai neatleido vadelių ir įgijo įspūdingą 28 taškų pranašumą – 87:59. Nors tuomet Žibėno auklėtiniams pavyko sušvelninti atsilikimą, Bonos ekipa įsirašė didžiausią pergalę Čempionų lygos „Top 16“ etape.

Prieš rungtynes „Rytas“ atsisveikino su centru Jarvisu Williamsu, kuris neseniai buvo suspenduotas, bet trumpam sugrįžo į komandą.

„Suteikėme Jarvisui antrą šansą praėjusią savaitę, tačiau šios paskutinės kelios dienos, mums, kaip organizacijai, parodė, kad su šiuo žaidėju turime išsiskirti dėl jo rimtų asmeninio gyvenimo iššūkių, kurie emociškai stipriai atsiliepia ir treniruočių procesui, ir bendrai komandos tvarkai.

Galbūt galėjome tokį sprendimą priimti anksčiau, tačiau pastarosiomis savaitėmis daug kalbėjomės su žaidėju ir siekėme rasti kompromisą. Dėkojame Jarvisui už laiką Vilniuje, bet turime gerbti ir kitus komandos narius, todėl manome, kad jo išvykimas šiuo metu bus geriausias sprendimas abiems pusėms“, – dėstė „Ryto“ sporto direktorius Donatas Zavackas.  

„Telekom Baskets“: T.J. Shortsas 22, Javontae Hawkinsas 20, Collinas Malcolmas 16, Finnas Delany 14.

„Rytas“: Martynas Echodas 14, Marcusas Fosteris ir Elvaras Fridrikssonas po 12, Gytis Masiulis 10, Margiris Normantas 9.

Pasidalinti