Supernova E grupėje: ispanus įveikę japonai – mirtininkų grupės nugalėtojai

Ispanijos rinktinę ketvirtadienį netikėtai nugalėjusi Japonijos nacionalinė komanda iš pasaulio čempionato išmetė Vokietiją.

Nors pastaroji komanda 4:2 nugalėjo Kosta Riką, ši pergalė jiems kelialapio į aštuntfinalį nepadovanojo, nes japonai 2:1 patiesė Ispaniją.

Ispanai rungtynėse jau 11-ą minutę po tikslaus Alvaro Moratos smūgio išsiveržė į priekį 1:0, tačiau daugiau pirmajame kėlinyje nieko pavojingo nekūrė.

Pernelyg Luiso Enrique auklėtiniai nesiplėšė ir antrajame kėlinyje ir už tai netrukus buvo nubausti – 48-ą min. rezultatą tolimu smūgiu lygino ką tik aikštėje pasirodęs Ritsu Doanas, o 51-ą min. kamuolį nuo užribio išgelbėjęs Mitoma jį numetė Ao Tanakai, kuris iš kelių metrų pelnė antrą japonų įvartį.

Pergalę iškovoję japonai, įveikę ir vokiečius, ir ispanus, E grupėje užėmė pirmą vietą. Ispanai su vokieičiais surinko po 4 taškus, tačiau dėl geresnio praleistų bei įmuštų įvarčių santykio į aštuntfinalį žengė Enrique auklėtiniai.

Aštuntfinalyje japonai susitiks su Kroatija, ispanai – su Maroku.

Ketvirtadienio dvikovoje Morata tapo pirmu Ispanijos rinktinės žaidėju nuo 1950 metų, pasižymėjusiu pirmuose trijuose pasaulio čempionato mačuose.

Pasaulio čempionato grupėje Japonijos rinktinė triumfavo pirmą kartą nuo 2002 metų.