Sunkus Sumnerio debiutas ir užtikrinta lemiamame ketvirtyje spurtavusio „Žalgirio“ pergalė Panevėžyje

Kauno „Žalgiris“ spurtavo ketvirtame kėlinuke ir iškovojo užtikrintą pergalę Panevėžyje – 68:80.

Lietuvos čempionų gretose debiutavo iš NBA atvykęs Edmondas Sumneris. Amerikiečio debiutas nesusiklostė – pramestas metimas, klaida, 3 pražangos ir -5 naudingumo balai per 5 minutes ant parketo.

Paskutinį kėlinuką žalgiriečiai laimėjo net 29:15.

Rungtynes arenoje stebėjo 5251 žiūrovas – tai Panevėžio komandos geriausias pasiekimas per šį ir praėjusį sezonus.

Lemiamo ketvirčio pirmoje pusėje Keenanas Evansas įsmeigė 3 tritaškius ir „Žalgiris“ atitrūko 4 taškais. Likus žaisti 3 min. taškus pelnė Edgaras Ulanovas ir kauniečių persvara jau siekė 7 taškus – 65:72. Rolands Šmits smeigė tritaškį likus pusantros minutės, skirtumas padidino pranašumą iki 11 taškų ir uždarė rungtynes.

Panevėžiečiai rungtynėse lėmėsi tolimais metimais – išmetė net 38 tritaškius (pataikė 13) ir 27 dvitaškius (pataikė 10).

Sužaidus 6 minutes ant parketo žengė Sumneris. Pirmasis komandos naujoko pasirodymas sėkmingas nebuvo. Per 3 aikštėse praleistas minutes Sumneris prametė tritaškį, uždirbo po pražangą puolime ir gynyboje ir surinko -4 naudingumo balus.

„Lietkabelis“ pirmoje rungtynių pusėje atkovojo 9 kamuolius po žalgiriečiu krepšiu. Panevėžiečiai išmetė net 20 tritaškių (pataikė 7) ir tik 15 dvitaškių (pataikė 4).

„Žalgiriui“ iki pertraukos vienintelį tritaškį pataikė Dovydas Giedraitis. Ilsėtis komandos išėjo šeimininkams pirmaujant 32:30.

Trečiajame kėlinuke grubiai suklydo teisėjai. Gabrielius Maldūnas laiku atliko metimą, tačiau teisėjai užfiksavo atakai skirto laiko pabaigą, o nepasitenkinimą reiškusiam Nenadui Čanakui davė techninę pražangą.

Danielius Lavrinovičius smeigė tritaškį ir 12:0 spurtavę svečiai atitrūko 6 taškais – 42:48.

Vis tik Deivydo Sirvydžio ir Martyno Varno tritaškiai vėl grąžino pranašumą „Lietkabeliui“ – 53:51 po trijų kėlinukų.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias ir naudingiausias buvo K. Evansas, pelnęs 17 taškų (4/7 trit.) ir surinkęs tiek pat naudingumo balų.

Panevėžio ekipai 12 taškų pelnė N. Popovičius, o efektyvumu išsiskyrė 8 taškus pelnęs ir tiek pat kamuolių atkovojęs Gediminas Orelikas, kurio sąskaitoje – 13 naudingumo balų.

„7bet-Lietkabelis“: Nikola Popovičius 12, Deividas Sirvydis 11, Donatas Sabeckis ir Martynas Varnas po 9, Gediminas Orelikas 8, Stefanas Birčevičius 7.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 17, Lukas Lekavičius 13, Dovydas Giedraitis ir Tomas Dimša po 9, Rolandas Šmitas 8, Edgaras Ulanovas 7, Kevarriusas Hayesas ir Laurynas Birutis po 6.

Kitas rungtynes „Lietkabelis“ žais trečiadienį. Jie Europos taurės rungtynėse priims Podgoricos „Budučnost“ ekipą. Kitą šeštadienė panevėžiečiai LKL pirmenybėse priims Mažeikių komandą.

„Žalgirio“ laukia dviguba savaitė Eurolygoje – antradienio rungtynės su ALBA Berlyne ir ketvirtadienio susitikimas Kaune su Belgrado „Partizan“. Lietuvos lygoje žalgiriečiai sekmadienė priims Kėdainių „Nevėžį“.