Sunkiai Vilniaus kortus prisijaukinusi 33 pasaulio raketė JAV iškovojo pirmą tašką

Sebastianas Korda (Sauliaus Čirbos nuotr.)

Vilniaus kortus drebinanti JAV teniso rinktinė Daviso taurės akistatą su Ukraina pradėjo sunkia pergale.

Pirmąjį tašką Bobo Bryano vadovaujamiems amerikiečiams iškovojo Sebastianas Korda, 6:3, 6:7 (3:7), 6:4 nugalėjęs Oleksijų Krutykhą.

362-ą vietą ATP reitinge užimantis ukrainietis antrajame sete net dukart turėjo „breako“ persvarą, tačiau iškart pralaimėdavo ir savo padavimus. Visgi pratęsime agresyviai žaidusiam ukrainiečiui galiausiai pavyko atstatyti lygybę.

Lemiamo seto pradžioje užvirė atkakli kova, kol galiausiai 33-ioji pasaulio raketė penktame geime laimėjo varžovo padavimus, o vieno „breako“ persvaros jam pergalei pakako.

Kordai tai buvo tik antras mačas atstovaujant JAV rinktinei. Joje jis debiutavo 2022 m., kai vienetų mače nugalėjo kolumbietį Nicolasą Mejia.

Nuo vietos Daviso taurės finaluose JAV rinktinę dabar skiria dvi pergalės. Antrajame vienetų mače susitiks Christopheris Eubanksas (ATP-32) ir Vitalijus Sachko (ATP-165).

Penktadienį įvyks lemiamos kovos, o dieną pradės dvejetų susitikimas. Amerikiečiai į Vilnių yra atsivežę atitinkamai 3 ir 5 pasaulio dvejetų raketes Austiną Krajiceką ir Rajeevą Ramą.

Amerikiečiams priklauso daugiausiai kartų iškovotos Daviso taurės rekordas – 32. Tiesa, paskutinį kartą JAV šį titulą laimėjo dar 2007 m.

Daviso taurės finalų kvalifikacijoje iš viso rungiasi 24 komandos, į finalus pateks 12. Finalų grupių etape žais 16 rinktinių su čempionės titulą ginsiančia Italija, finalininke Australija bei vardinius kvietimus gavusia Didžiąja Britanija bei Ispanija.