Sūnaus su olimpine lentele pravirkdytas Giannis: „Tai didžiulė garbė“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Giannis Antetokounmpo. FIBA.com nuotr.

Graikijos rinktinė iškovojo pergalę prieš Kroatiją 80:69 ir po 16 metų pertraukos vėl rungtyniaus olimpiadoje. Giannis Antetokounmpo, įgyvendinęs vieną olimpinę svajonę, dabar svajoja apie kitą.

Kad sugrįžtų į olimpines žaidynes, Graikijai namuose reikėjo įveikti Dominikos Respubliką, Egiptą, Slovėniją ir Kroatiją.

Su šiomis užduotimis Vassilio Spanoulio kariauna susitvarkė daugiau nei užtikrintai, tačiau net ir po to Milvokio „Bucks“ lyderis sunkiai tvardė emocijas, kuomet prieš jį išniro sūnus su apie patekimą į Paryžių skelbiančia lentele.

„Trenerių štabas atliko puikų darbą, dirbome visi kaip vienas kumštis, buvome susikaupę ir pasiekėme tai, apie ką svajojau. Į kiekvienas rungtynes žiūrėjome kaip į finalą, nesvarbu, prieš kokią komandą žaidėme. Džiaugiuosi, kad patekome į olimpines žaidynes“, – po pergalingų rungtynių kalbėjo Antetokounmpo.

Nors graikų milžinas prašė koncentruotis daugiau į komandos pasirodymą, dukart NBA MVP buvo neabejotina atrankos turnyro žvaigždė – vidutiniškai rinkta po 22,7 taško, 4,7 atkovoto kamuolio ir 2,3 rezultatyvaus perdavimo.

„Norint pasiekti ką nors įspūdingo olimpinėse žaidynėse, privalome keliauti su graikų mentalitetu, atiduoti viską, ką galime, ir mėgautis kiekviena akimirka. Mūsų komanda yra ypatinga ir tikiu, kad galime nustebinti visus.

Mūsų žaidimas gali būti dar geresnis nei parodėme šioje atrankoje. Daugelį metų stengėmes pasiekti kažką įsimintino ir mums pavyko. Mes žaidėme namuose, kur mus palaikė mūsų šeimos nariai, draugai, fanai. Tai kažkas ypatingo“, – pasakojo krepšininkas.

Antetokounmpo užsiminė ir apie darbą su Vassiliu Spanouliu, kuriam tai buvo debiutas Graikijos rinktinės vyr. trenerio kėdėje.

„Spanoulis turi nugalėtojo mentalitetą ir to neįmanoma išmokti. Kai jis tau kažką sako, turi jį gerbti. Kai atvykau į treniruočių stovyklą, nežinojau, ko tikėtis. Visada stengiuosi koncentruotis kaip komandos lyderis į tai, ką aš galiu duoti ir kontroliuoti komandoje. Jei tu rodai pastangas, dirbi ir kovoji, gali pasiekti labai daug. Būtent tai mums treneris ir akcentavo viso čempionato metu.

Mano vaikystės svajonė buvo žaisti olimpinėse žaidynėse. Tai man reiškia labai daug. Prisimenu, kai 2016 metais mes žaidėme prieš Kroatiją ir pralaimėjome. Mano žmona tą dieną buvo tribūnuose su marškinėliais, kuriuos prašiau užsivilkti. Tai mane motyvavo žaisti dar geriau nei galiu. Dabar psichologiškai esu labi stiprus, tikiuosi, fiziškai su laiku dar labiau sustiprėsiu“, – emocingai šnekėjo graikų milžinas.

Praėjusiame sezone Antetokounmpo NBA vidutiniškai rinko po 30,4 taško, 11,5 atkovoto kamuolio ir 6,5 rezultatyvaus perdavimo. Nors krepšininkas ir buvo ryškus lyderis savo komandoje, Milvokio sezonas užsibaigė jau NBA lygos ketvirtfinalyje, kuomet buvo 2-4 nusileista Indianos „Pacers“.

Krepšininkas įvardino pagrindinius skirtumus tarp NBA ir olimpiados bei savo reakciją, kai sužinojo, kad jam galimai bus suteikta garbė nešti savo gimtosios šalies vėliavą Paryžiuje.

„Visiškai skirtingas žaidimo stilius. NBA lygoje daugiau remiamasi žaidimu vienas prieš vieną, o Europoje dominuoja taktika.

Jaučiuosi pagerbtas. Tai malonus ir ypatingas įvertinimas, tačiau turime koncentruotis į komandos žaidimą ir mėgautis kiekviena akimirka, praleista olimpinėse žaidynėse“, – šypsojo krepšininkas.

Graikija Paryžiaus olimpinėse žaidynėse žais A grupėje, kur jų lauks Australijos, Kanados ir Ispanijos rinktinių išbandymai. Į ketvirtfinalį pateks dvi geriausios grupės komandos ir geriausios trečią vietą grupėje užėmusios rinktinės. Grupių etapo pradžia numatoma liepos 26–rugpjūčio 3 d.

Pasidalinti