Sumnerio šėlsmas Kaune: „Žalgiris“ laimėjo žūtbūtinį mūšį prieš „Emporio Armani

Edmondas Sumneris (BNS Foto nuotr.)

Edmondo Sumnerio antroje mačo dalyje užkurtas Kauno „Žalgiris“ laimėjo žūtbūtinį mūšį kovoje dėl įkrintamųjų.

Ketvirtadienį Andrea Trinchieri auklėtiniai namuose 87:73 nugalėjo Milano „Emporio Armani“ krepšininkus.

„Emporio Armani“ prieš šią akistatą užėmė paskutinę įkrintamųjų vietą, o dabar „Žalgiris“ su madų sostinės komanda turi po lygiai pergalių. Abi ekipas aplenkti dar gali Belgrado „Partizan“ bei Stambulo „Anadolu Efes“ ekipos, dar žaidžiančios savuosius susitikimus.

Kauniečius į priekį ketvirtadienį vedė Sumneris, per 14 minučių spėjęs surinkti 17 taškų, 5 rezultatyvius perdavimus, 3 atkovotus kamuolius, 6 išprovokuotas pražangas ir 28 naudingumo balus.

14 taškų pirmoje dalyje strigęs Sumneris suvertė antroje rungtynių pusėje.

Jam tai buvo ir naudingiausios, ir rezultatyviausios rungtynės Eurolygoje.

Žalgiriečiai įpusėjus pirmam kėlinukui pirmavo 10:5, tačiau tada pradėjo strigti puolime ir pralaimėjo atkarpą 2:12. Antrajame ketvirtyje vis keitėsi pirmaujanti komanda, tačiau prieš pat rungtynių pertrauką Ettore Messinos auklėtiniai atitrūko 5-iais taškais. Paskutinį žodį pirmoje mačo dalyje tarė Evansas. Po jo tritaškio komandos išėjo ilsėtis „Emporio Armani“ pirmaujant 37:35.

Po pertraukos mačo šeimininkus į priekį vedė Sumnerio ir Evanso duetas. Amerikiečiai surinko 13 iš 24-ių komandos taškų, o „Žalgiris“ prieš lemiamą susitikimo atkarpą šovė į priekį – 59:54.

Dėka taiklių tritaškių, italai laikėsi rungtynėse ir įpusėjus lemiamam ketvirčiui atsilikinėjo 4-iais taškais – 72:68. Tada Butkevičius su Sumneriu smeigė po tritaškį, taškus su pražanga pridėjo Evansas ir žalgiriečiai Milano ekipai tapo nepavejami.

„Emporio Armani“ šį sezoną kauniečiai nugalėjo abu kartus, tad kelioms komandoms surinkus po lyginį pergalių skaičių, „Žalgirio“ laimėjimai gali tapti dar svarbesniais.

Rezultatyviausiai žaidė Keenanas Evansas – 20 taškų. Sumneris įmetė 17, o 3 tritaškius pataikęs Arnas Butkevičius pelnė 13 taškų ir pridėjo 4 atkovotus kamuolius. Tris tolimus metimus Eurolygoje Butkevičius buvo įmetęs 2014 metais, kai atstovavo Klaipėdos „Neptūnui.“

Lukas Lekavičius surinko 10 taškų, Kevarrius Hayesas – 8 taškus ir 6 atkovotus kamuolius, Laurynas Birutis – 7 taškus ir 7 atkovotus kamuolius.

Italams Nikola Mirotičius surinko 19 taškų, 7 atkovotus kamuolius ir 23 naudingumo balus. Shabazzas Napieras pridėjo 17, o Shavonas Shieldsas – 11 taškų.

Kitas rungtynes žalgiriečiai žais balandžio 4 dieną. Šį kartą laukia išvykos rungtynės su Monako krepšininkais.