Sulaimono pastangų nepakako: „Rytas“ laimėjo antras paeiliui pusfinalio rungtynes

Rasheedas Sulaimonas (Patricijos Adamovič/BNS nuotr.)

Trečiose „Betsafe-LKL“ pusfinalio rungtynėse triumfavo Vilniaus „Ryto“ krepšininkai ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 2-1.

Giedriaus Žibėno vadovaujama komanda itin permainingose rungtynėse pasiekė pergalę 86:78 prieš kitą sostinės komandą „Wolves Twinsbet“.

Nuo pralaimėjimo „Wolves“ neišgelbėjo Rasheedas Sulaimonas, suvertęs net 32 taškus ir tašku atsiliko nuo asmeninio sezono rekordo. Komanda trečiajame ketvirtyje neteko Jeffery Tayloro, kurio iki mačo pabaigos neliko net ant atsarginių suoliuko.

Pirmąsias rungtynes 96:85 laimėjo „Wolves“, o antrose „Rytas“ nušlavė varžovus 113:75.

Pirma rungtynių pusė klostėsi itin atkakliai. Nei viena komandai nebuvo atsiplėšusi daugiau nei per dvi sėkmingas atakas. Antro ketvirčio pabaigą sėkmingiau sužaidė Rasheedo Sulaimono vedama „Wolves“ ir pirmą mačo dalį baigė pirmaudami 43:39.

Sulaimonas iki pertraukos surinko 14 taškų. „Ryto“ komandoje RJ Cole’as buvo rezultatyviausias su 10 taškų.

Trečio ketvirčio pradžioje Žibėno auklėtiniai pelnė 5 taškus be atsako ir vėl išsiveržė į priekį. Tai buvo aštuonioliktas kartas, kai mače pasikeitė pirmaujanti komanda. Po Justino Gorhamo tritaškio kėlinukui perkopus į antrą dalį „Ryto“ persvara pasiekė 8 taškus – 55:47.

Nedo Pacevičiaus pertraukėlė nesustabdė įsibėgėjusių varžovų, kurių persvara buvo išaugusi iki 13 taškų. Vis tik ketvirtį penkiais taškais pabaigė „Wolves“ ir sumažino atsilikimą iki 8 taškų – 58:66.

Ant savo pečių komandą tempęs Sulaimonas lemiamo kėlinuko pradžioje pasiekė 30 taškų asmeninę žymą ir sumažino komandos atsilikimą iki 6 taškų – 71:65. Komandos lyderio jėgos išseko ir „Ryto“ krepšininkai vėl atsiplėšė – 81:71.

Greitoje atakoje Fosteris didino pranašumą iki 12-os, tačiau Pacevičiaus prašymų epizodą peržiūrėję arbitrai taškus anuliavo ir paskyrė nesportinę pražangą Fosteriui. TreShawnas Thurmanas sumažino atsilikimą iki 8 taškų.

Likus žaisti minutę Kristupas Žemaitis tritaškiu sumažino deficitą iki 5 taškų ir Žibėnas paėmė pertraukėlę. Po jos Gytis Radzevičius tritaškiu uždarė rungtynių nugalėtojo klausimą, o netrukus traumą patyrė ir iš aikštelės pasitraukė Sulaimonas.