Sugrįžti į Vilnių pažadėjęs Trinchieri: „Lyga nori, kad „Žalgiris“ pralaimėtų“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 5 min skaitymo trukmė
Andrea Trinchieri (Patricijos Adamovič/BNS nuotr.)

Kauno „Žalgiris“ atsidūrė ant bedugnės krašto. Antrą pratęsimą „Betsafe-LKL“ finale Vilniaus „Rytui“ pralaimėję žalgiriečiai klysti nebegali.

Lietuvos čempionų titulą ginančios Kauno komandos treneris Andrea Trinchieri po mačo buvo pasipiktinęs teisėjų darbu rungtynėse. Italas pareiškė, kad lyga yra suinteresuota jo komandos pralaimėjimu. Strategas parodė įsitikinimą, kad serija į Vilnių tikrai sugrįš.

„Sveikinimai „Rytui“. Du pratęsimai, dvi pergalės. Du sunkūs mačai. Atidavėme viską ir to neužteko. Aš didžiuojuosi savo komanda, nes žaidėme labai solidžias rungtynes, jas kontroliavome. Turėjome metimą, galėjusi laimėti rungtynes. Kodėl nelaimėjome?

Galėjome būti geresni poroje dalykų. Ir būsime juose geresni. Yra kitas dalykas. Kodėl mano žaidėjai nėra gerbiami? Kodėl Sumneris gali žaisti tik 8 minutes? Kodėl vėl turime tą patį teisėją, kuris Gorhamui davė 4 taškus, vietoje taškų ir pražangos puolime?

Kodėl „Ryto“ žaidėjas gali daryti bet ką, „žudydamas“ Lekavičių, kuris yra nacionalinės rinktinės žaidėjas? Jokių švilpukų. Aš nesuprantu. Gerai. Aš jaučiu, kad lyga, teisėjai, visa aplinka labai nori, kad „Žalgiris“ pralaimėtų.

Aš esu pakankamai patyręs, kad suprasčiau dalykus. Lyga labai greitai reagavo su pranešimu po antrų pusfinalio rungtynių. Jie suspendavo teisėją, bet nei žodžio nepasakė apie toje pačioje atakoje buvusią pražangą prieš Lekavičių. Kaip ir apie baudą prieš besileidžiantį Evansą. Tik po to sekė Hayeso pražanga.

Matau daug vykstančių dalykų, bet mano komanda yra gyva. Mes kovojome. Neturėjome svarbaus žaidėjo. Nepataikėme laisvų metimų. Būtų užtekę vieno taiklaus mūsų geriausio metiko Lekavičiaus tritaškio.

Akivaizdu, kad mes čia sugrįšime. Aš turiu daug klausimų, be atsakymų. Ar turėtume kelti skandalą? Ne, čia yra šalis, kur garsiai kalbėti.. aš gerbiu tai, kaip jūs darote dalykus, bet reikalauju tokios pat pagarbos. Tik ką žiūrėjau epizodą su paskutiniu Ulanovo prasiveržimu. Tai – akivaizdi pražanga. Tai sup***** akivaizdi pražanga. Kodėl jie nesušvilpė. Teisėjas, labai mandagus žmogus, pasakė, kad tai buvo floateris. Jis galvoja, kad gali mane kvailinti? Ne, jie tik gali atimti iš mūsų rungtynes.

Aš esu pakankamai patyręs, žinau šį žaidimą labai gerai. Noriu, kad mano žaidėjai išliktų aikštelėje. Tai lyg vakarėlis, kur bet kuris teisėjas gali sušvilpti Sumneriui pražangą. Jis turėjo šią problėmą Eurolygoje. Jis yra atletas, jo galūnės ilgos. 5 pražangos? “

– Kas lėmė varžovų spurtą trečiajame kėlinuke?

– Jie buvo labai agresyvūs. Prieš tokią gynybą žaidi vienas prieš vieną, bandai provokuoti pražangas. Padarėme kelias klaidas. Finale tu nežaidi gerai. Finale tu laimi. Galite klausti manęs bet ko. Bet esmė, kad mes turėjome paskutinę ataką. Likus žaisti 0,8 sekundės turėjo būti skirti 2 baudos metimai. Mes atsilikinėjome 7 taškais, bet sugrįžome, išsiveržėme į priekį ir kontroliavome rungtynes. Ir tada kas?

Žinoma, turime sulaukti daugiau pagalbos iš Tomo Dimšos ir Kevarriuso Hayeso. Jie turi rasti būdų įeiti į šią seriją.

– Kas neveikė prieš Margirį Normantą?

– Bravo Normantui. Jis buvo geras, pataikė metimus. Padarėme kelias klaidas, leisdami jam veržtis į stiprią ranką. Mūsų centrai turėtų daugiau padėti jį dengiančiam Lekavičiui. Tai yra viena iš problemų. Mūsų pagalba gynyboje nebuvo pakankamai gera.

– Kodėl nerungtyniavo Brady Manekas?

– Trenerio sprendimu.

– Tik kartą istorijoje komanda laimėjo, atsilikdama 0-2. Kas, be teisėjavimo, yra svarbiausia, norint apversti šią seriją?

– Tereikia vienos pergalės. Nieko daugiau. Vienos pergalės pirmadienį.

– Ką galite pasakyti apie komandos psichologinę būseną?

– Nesu nei daktaras, nei psichologas. Tikiu, kad mano komanda žaidė kietas rungtynes. Buvome išdidūs, žaidėme kietai, prametėme metimus. Rungtynės turėjo pasibaigti dviem baudų metimais, likus žaisti 0,8 sekundės. Ar pralaimėjus du pratęsimus atsiranda psichologinės problemos? Žinoma, mums kažko trūksta. Jo vardas ir pavardė yra Keenanas Evansas. Mes neturėjome galimybės atstatyti balansą puolime ir gynyboje.

Psichologinės problemos? Mes žaidėme puikias rungtynes ir jas pralaimėjome. Labai daug klausimų be atsakymų, kodėl mes jas pralaimėjome. Žinau konkrečias mūsų problemas. Turime žaisti geriau ir turėti daugiau žmonių rotacijoje. Kad mums padėtų puolime, kovoje dėl kamuolių. Bet nematau jokių psichologinių problemų. Vienintelė problema yra rezultatas 0-2.

– Ar nemanote, kad Lekavičius buvo per daug atakuojamas?

– Manau. Negi dabar prašysiu Giedriaus Žibėno to nebedaryti.

Pasidalinti