Sudėtingos sąlygos nesutrukdė Baksčiui apginti banglenčių čempiono titulo

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Rokas Bakstys (LBSA nuotr.)

Rokas Bakstys tapo pirmuoju banglentininku, apgynusiu čempiono titulą Lietuvos atvirajame banglenčių čempionate. Baltijos jūra buvo itin audringa, o bangos siekė tris su puse metro aukštį. Melnragės paplūdimyje netrūko stipraus vėjo, o protarpiais ir lietaus su kruša.

Antrą kartą iš eilės šiose varžybose triumfavęs čempionas džiaugėsi įsirašęs į istoriją: „Tapti čempionu jau buvo pasiektas tikslas, tačiau dar niekam nebuvo pavykę titulo apginti. Tad tokį tikslą sau ir kėliau. Labai džiaugiuosi, jog pavyko surasti savo bangas ir pasiekti šį rezultatą.“

Sąlygos išties buvo sudėtingos, o tai atsispindėjo ir rezultatuose – sumuojant dviejų geriausių bangų rezultatus dešimtbalėje sistemoje (maksimalus balas – 20), nė vienam banglentininkui nepavyko perlipti 10 balų sumos. Geriausią dienos rezultatą pademonstravo Orestas Nomgaudas, jau pirmame raunde surinkęs 8,67 balo, tačiau pernai metų trečios vietos laimėtojas ir šių metų Latvijos čempionas neperlipo ketvirtfinalio barjero.

Rokas Bakstys (LBSA nuotr.)
Rokas Bakstys (LBSA nuotr.)

„Tiek dalyviams, tiek teisėjams diena buvo labai sunki. Dėl dugno reljefo bangų forma neleido banglentininkams sklandžiai išvystyti greitį, atlikti aštresnius bei įvairesnius manevrus. Tuo tarpu teisėjams teko iššūkis nedidelėje skalėje išskirti, kurie atletai tiksliau išpildo vertinimo kriterijus – greitį ir jėgą, kontrolę, sklandumą bei manevrų įvairovę“, – aiškino varžybų vyr. teisėjas Gintas Lapėnas.

Sensaciją pateikė jauniausias čempionato dalyvis Antanas Dapkevičius. Keturiolikos metų banglentininkas ne tik pasiekė finalą, tačiau ir iškovojo antrą vietą vyrų įskaitoje. Puikiai bangas rinkęsis Antanas iš kovos eliminavo net tris Lietuvos banglenčių čempionatų finalininkus.

„Mano tikslas buvo pasiekti ketvirtfinalį, tikrai nesitikėjau pasiekti finalą. Labai laukiau šito renginio visą rugsėjį ir labai džiaugiuosi antra vieta, labai daug gerų emocijų. Esu dėkingas Bernardui, kuris man padėjo nusigauti iki kranto, kai nutrūko lentos pavadėlis“,– pasakojo Dapkevičius.

Jauniausiam dalyviui Baltija nepagailėjo iššūkių – pralaimėjęs pirmajame plaukime, jis turėjo varžytis paguodos raunde, tad iš viso per dieną plaukė net 5 plaukimus po 30 minučių. O finalo metu, nutrūkus lentos pavadėliui, Antanas su trečią vietą užėmusio Bernardo Leščinsko pagalba pasiekė krantą, kur sirgaliai ir artimieji perdavė bangų išmestą banglentę. Kaip po varžybų pripažino pats jaunuolis – išsikapstyti prieš srovę bei visą dieną plaukti sudėtingose bangose labai išvargino.

Varžybų rezultatai skaičiuojami į trejų metų slenkantį LBSA reitingą, kuriame vertinami du geriausi rezultatai per trejus atvirus Lietuvos čempionatus. Pagal atnaujintą reitingą vykti į 2024 metų pasaulio čempionatą, vyksiantį Puerto Rike vasario mėnesį, pretenduoja maksimalų taškų skaičių turintis dukart čempionas Rokas Bakstys, ketvirtą vietą šių metų čempionate užėmęs ir 2021 metais triumfavęs Girmantas Neniškis, taip pat 2021 antros vietos nugalėtojas Averjanas Asočakovas, šiemet užėmęs penktą vietą.

Palankių prognozių dar laukia moterų įskaitos dalyvės bei bangas raižantys irklentininkai. Šiltas ruduo prie jūros suteikia vilties sėkmingai sulaukti švelnesnių sąlygų šių įskaitų varžyboms.

Pasidalinti