Su Saboniu už vairo likęs „Žalgiris“ sutriuškintas Vilniuje

Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Sylvainas Francisco. Betsafe-LKL nuotr.

Antrąją nesėkmę šiame Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sezone patyrė Kauno „Žalgiris“.

Sekmadienio vakarą kauniečiai 82:100 neprilygo Vilniaus „Wolves Twinsbet“ krepšininkams.

Šiame mače Kauno ekipai negalėjo vadovauti susirgęs Andrea Trinchieri, prie šoninės linijos jį pakeitė Tautvydas Sabonis. Dėl tos pačios priežasties mačą taip pat praleido Mattas Mitchellas.

Rungtynes geriau pradėjo vilniečiai (6:2), tačiau po Lauryno Biručio dvitaškio sužaidus 4 minutes rezultatas tapo lygus – 6:6. Iniciatyvos „Wolves“ gretose ėmėsi Anthony Cowanas, realizavęs du tolimus metimus (11:8), tačiau svečiai greitai išlygino rezultatą, o lygus rezultatas buvo ir po pirmosios rungtynių atkarpos – 20:20.

Antrojo ketvirčio pradžioje komandos keitėsi taškais, tačiau šeimininkai spurtavo 8:0 ir kiek atsiplėšė nuo varžovų – 32:25. Į tai greitai sureagavo Brady Manekas, kuris pelnė 5 taškus paeiliui. Kristupas Žemaitis tritaškiais vėl tolino sostinės ekipą (39:30), tačiau persvaros išlaikyti nepavyko ir po dviejų kėlinių „Wolves“ pirmavo 43:38.

Po ilgosios pertraukos puikiai „Wolves“ ėmė tolti nuo varžovų ir trečiojo kėlinio viduryje spurtavę 17:0 perėmė iniciatyvą – 69:48. Prieš lemiamą rungtynių atkarpą vilniečiams pavyko net ir dar labiau padidinti savo pranašumą – 75:52.

Ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiai atkuto ir surengė atkarpą 12:0, kuri apkarpė atsilikimą iki 12 taškų (66:78) ir privertė Alessandro Magro prašyti minutės pertraukėlės. Po jos taškus pelnė Garrisonas Brooksas, tačiau du tritaškius smeigė Sylvainas Francisco bei mažino svečių deficitą iki vienženklio – 72:80. Galiausiai „Wolves“ pavyko išsaugoti turėtą pranašumą, o rungtynių pabaigoje vilkai pelnė ir 100-ąjį tašką.

Nugalėtojus į priekį vedė legionieriai. 21 tašką ir 7 rezultatyvius perdavimus surinko Andrew Andrewsas, 20 taškų pridėjo Anthony Cowanas.

Kauno ekipos nuo pralaimėjimo neišgelbėjo puikų pasirodymą surengęs Sylvainas Francisco. Prancūzas per 25,5 minutės pelnė 25 taškus, atkovojo 7 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 36 naudingumo balus.

Artėjančią Eurolygos dvigubą savaitę „Žalgiris“ namuose priims Belgrado „Crvena Zvezda“ bei „Monaco“ ekipas, o vilniečiai antradienį Europos taurėje kausis su Stambulo „Bešiktaš“.

„Wolves Twinsbet“: Andrew Andrewsas 21 (7 rez. perd.), Anthony Cowanas 20 (5/7 trit.), Matas Jogėla 13 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Tre‘Shawnas Thurmanas 11 (7 atk. kam.), Kristupas Žemaitis 9.

„Žalgiris“: Sylvainas Francisco 25 (7 atk. kam., 36 n.b.), Alenas Smailagičius ir Brady Manekas – po 12, Edgaras Ulanovas 11, Arnas Butkevičius 7 (5 rez. perd.).