Su Lietuva susitiksiantis Itoudis: „Jie net kvėpuoja vienu ritmu“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Dimitris Itoudis (FIBA nuotr.)

Į antrą pasaulio čempionato etapą su Graikijos rinktine patekęs Dimitris Itoudis teigė, jog JAV ir Lietuva yra geriausią krepšinį demonstruojančios komandos grupėje.

Trečiadienį jo auklėtiniai po atkaklios kovos 83:74 palaužė Naujosios Zelandijos krepšininkus, nors ir teko gelbėtis iš 15 taškų deficito.

Tokia baigtis turėjo kelias pasekmes: Australiją pasiuntė į olimpines žaidynes, o pačius graikus – į antrąjį PČ etapą, kuriame jų lauks akistatos su Lietuvos ir Juodkalnijos rinktinėmis.

„Esame laimingi, kad patekome į kitą etapą, – po pergalės spaudos konferencijoje kalbėjo Itoudis. – Graikijos krepšinio federacijai jau yra pasiekimas būti pasaulio čempionate.

Tačiau tai yra pasiekimas ir kaip komandai. Dabar turėsime dar vieną dieną, per kurią galėsime apsvarstyti, ką galime daryti dar geriau. Grįšime čia ir demonstruosime charakterį bei kovą.“

Paklaustas apie tai, ar Lietuvos rinktinės žaidimas jį stebina nepaisant rimtų netekčių, Itoudis atsakė, jog viską kompensuoja komandos vienybė.

„Aš visai nenustebęs, nes ši grupė yra susižaidusi, – kalbėjo Itoudis. – Jie yra kartu dvejus metus ar netgi gerokai daugiau. Dauguma jų žaidžia „Žalgiryje“, turi tą patį trenerį. Ta grupė ritasi į priekį. Jie yra kartu, jau daugelį metų netgi kvėpuoja vienu ritmu. Žinoma, yra reikšmingų netekčių, tačiau komanda nesustoja. Stengsimės rasti silpnų vietų ir kautis, galiu tą pažadėti.“

Tuo metu su Itoudžiu spaudos konferencijoje buvęs buvęs žalgirietis Thomasas Walkupas teigė, jog tiek Juodkalnija, tiek Lietuva bus sudėtingos varžovės.

„Abi komandos demonstravo gerą žaidimą, – teigė gynėjas. – Juodkalnija gerai pasirodė pirmuose dviejuose mačuose, prieš lietuvius jie atrodė silpniau, tačiau tai buvo susiję su varžovų lygiu. Žiūrėjome visus mačus, tačiau giliau į varžovus galėtų papasakoti trenerių štabas, kuris juos ir analizuoja.“

Pasidalinti