Su elitiniu taiklumu finalo ketvertą pasitinkantis Grigonis: „Kodėl turėčiau nepasitikėti savimi?“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Marius Grigonis (Scanpix nuotr.)

Marius Grigonis įgyvendino vieną iš savo svajonių – lietuvis šiandien Berlyne pradės kovas pirmajame savo Eurolygos finalo ketverte.

Pilną atsinaujinimą po nevykusio praėjusio sezono padariusi PAO sudėtyje išsaugojo vienintelį legionierių. Lietuvis ne tik, kad neprapuolė talentu prigrūstoje ekipoje, bet ir tapo nepakeičiamu Ergino Atamano kariaunos startinio penketo nariu.

Grigonis, bendraudamas su Eurolyga, atsakė, kaip pavyksta išlaikyti pasitikėjimą savimi, būnant tokių žaidėjų apsuptyje.

„Ir sporte, ir gyvenime – turi pasitikėti savimi, bet kritiškai save vertinti. Mes turime daug talento, turime gerą sezoną. Nežinau, kodėl turėčiau nepasitikėti savimi ir eiti į rungtynes su tikėjimu, kad laimėsi?“

Lietuvis per daug nesureikšmino pastarųjų rungtynių su savo šio vakaro varžovais. Dar vasario mėnesį ekipos susidūrė Eurolygos reguliariajame sezone ir tuomet surakinusi varžovus gynyboje pergalę 74:63 šventė Grigonio komanda.

„Tai bus visiškai kitokios rungtynės. Tai pusfinalis – kitas spaudimas. Kaip komandos žaidžia šioje sezono dalyje visiškai skiriasi nuo to, kas buvo jo pradžioje. Daug lems mažos detalės. Laimės tie, kurie turės turės daugiau energijos.

Jie tada negalėjo pataikyti tritaškių. Viskas priklauso nuo dienos. Taip, mes buvome labai agresyvūs ir leidome jiems įmesti tik 63 taškus. Tai ir didelis fizinis kontaktas visada yra raktas, jei nori turėti gerą gynybą“.

Elitinį taiklumą demonstruojantis Grigonis šiame sezone Eurolygoje iš toli meta 41,9 proc., dvitaškius – 59,6 proc., o baudas – 90 proc. taiklumu. Jis nesiryžo prognozuoti, kaip komanda atrodys aikštelėje ir kas imsis lyderio vaidmens.

„Su mumis negali žinoti. Kartais žaidžiame vienaip, kartais – kitaip. Mes esame puiki komanda, su gera chemija ir daug talento. Turėsime rasti vyruką, kuris tą dieną jausis geriausiai.

Atkrintamosios ir finalo ketvertas yra visiškai skirtingi dalykai. Tu ten žaidi seriją. Rungtyniauji namuose bei išvykoje. O čia yra neutrali aikštelė ir tik vienos rungtynės. Spaudimas yra panašus, tačiau tai – du, skirtingi dalykai.“

Grigonis kalbėjo apie krepšinio paslaptis gynyboje prieš priešininkų snaiperius.

„Priversk juos veržtis. Nėra jokios paslapties – jei vyrukas yra geras metikas, tu turi priversti jį veržtis, neleisti naudoti stipriosios rankos. Šituos dalykus mato ir fanai. Dar yra smulkesnių detalių – iš kurių taškų žaidėjas mėgsta mesti, žais į kairę, ar į dešinę. Mes žiūrime video, žiūrime juos individualiai ir mokomės, kaip juos stabdyti. Jau ne kartą esu sakęs, kad tokiuose mačuose viską lems maži dalykai. Kas perims kamuolį, kas atšokusio kamuolio norės labiau – tai viską nulems.“

Pirmųjų Eurolygos pusfinalio rungtynių pradžia – šiandien, 19 val.

Pasidalinti